Ana sayfa BT Gündem IBM’in devrim niteliğindeki veri depolama sistemi XIV, KoçSistem’le Türkiye’de

IBM’in devrim niteliğindeki veri depolama sistemi XIV, KoçSistem’le Türkiye’de

92
0

KoçSistem, teknoloji devi IBM’in yeni ürünü XIV’nin Türkiye’deki satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütmek üzere IBM ile iş ortaklığına imza attı. IBM, kurumsal depolama sistemlerinde çoklu marka tecrübesi ve odaklanmış uzman personeliyle, XIV’nin satış ve pazarlama faaliyetleri için, KoçSistem’in uzmanlığından yararlanmak istedi. Dünyada ve Türkiye’de bir ilk niteliği taşıyan XIV ürünü, eşsiz mimarisi sayesinde depolama sistemlerindeki sorunları temelden çözüyor. XIV ile depolama yeniden keşfediliyor
Günümüzün ve geleceğin temel iş gereksinimlerini desteklemek üzere tasarlanmış bir üst uç disk sistemi olan XIV, teknolojide bir devrim niteliği taşıyor. Erişilebilirlik, yönetilebilirlik, güvenilirlik gibi tüm üst seviye kurumsal depolama ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanan XIV, üst uç disk sistemleri için yeni bir performans ve güvenilirlik düzeyi sunuyor. IBM Bilgi Altyapısı’nın temel bir bileşeni olan XIV sistemi, her koşulda tutarlılık, sorunlu noktalara karşı dayanıklılık ve donanım hatası durumunda servis seviyesini koruyan tutarlı bir performans sağlıyor.

XIV’nin tasarımı, her biri kendi işlemci, hafıza ve depolama birimlerine sahip çok sayıda bileşenden oluşan bir ‘grid’ yapısına dayanıyor. Devrim niteliğindeki bu mimari, benzersiz performans, esneklik, ölçeklenebilirlik ve güvenilirlik özellikleri sağlıyor. Grid tabanlı teknoloji, performanstan ödün vermeden yüksek kullanılabilirlik sunarak verileri tüm diskler üzerine eşit yoğunlukta dağıtırken, kullanımı kolay arabirim, daha çok sayıda BT çalışanının doğrudan depolama ünitesi ile çalışmasını sağlayarak 7/24 müşteri desteği verme becerisini artırıyor. Sanallaştırılmış sunucularla birlikte çalışarak veri yerleştirme süresini günlerden saatlere indiriyor, alan birimleri dakikalar içinde oluşturulabiliyor, değiştirilebiliyor ve atanabiliyor.

Geleneksel depolama sistemleri hem yüksek maliyetli olup hem de üreticiye ve servislerine bağımlı kalmayı gerekli kılarken, XIV benzeri olmayan esnekliği ve kullanım kolaylığı ile değişen ihtiyaçlara anında cevap verebiliyor. XIV ile herhangi bir depolama alanının boyutunu değiştirmek, yeniden yaratmak, kopyalamak, eski haline getirmek çok kolay hale geliyor. XIV’yi diğer depolama sistemlerinden ayıran en önemli özellik ise, eşdeğer kapasiteye sahip diğer üst düzey depolama sistemlerinden çok daha az enerji tüketmesi ve kurumlara işletim avantajı sağlarken çevreye de çok daha az zarar vermesi.

Depolama teknolojilerinde yeni bir dönemin habercisi

KoçSistem Ürün Grubu Direktörü Gökalp Bahçeli, “KoçSistem olarak XIV gibi devrimsel teknolojilere portföyümüzde yer vererek müşterilerimizin daha yeni ve ileri teknolojiye erişmelerini kolaylaştırıyoruz” dedi. Bahçeli, XIV ürünü kapsamında sunulan hizmetler hakkında ise şunları söyledi:
“XIV’yi Koçsistem’den satın alabilir, satın almadan önce KoçSistem Çözüm Merkezi’nde ürünü yakından inceleyebilir, demo çalışmaları ile fikir sahibi olabilirsiniz. KoçSistem bu noktada size eğitim hizmetlerinden danışmanlık hizmetlerine, kurulum hizmetlerinden bakım ve destek hizmetlerine her konuda destek sunabilmektedir.”

IBM Türk Sistem ve Teknoloji Grup Müdürü Oral Tuntaş, “IBM, geleceğin akıllı dünyasında, kısıtlı kaynakların en etkin biçimde kullanılmasını sağlamak için yeni teknolojiler üretmeye devam ediyor. XIV, yönetim, işletim, performans ve enerji açısından üst düzey verimlilik sağlayarak endüstride yeni bir çağın habercisi olacak” dedi. Kurumsal sistemlerde performans ve güvenilirliğin öncelikli olduğunu belirten Tuntaş, “Kolayca elde edilebilir gibi görünen bu özellikler, yaşam döngüsü sırasında, BT yöneticileri için, zorlu ve riskli hizmetlerle korunabilen hassas dengelere dönüşüyor. XIV ise eşsiz mimarisi sayesinde, üzerinde hangi uygulamalar çalışırsa çalışsın, hiç müdahale olmadan, yıllar sonra dahi ilk günkü performansı, dengeyi ve güvenilirliği garanti ediyor. Ürünlerimiz, kuruldukları ilk günden itibaren maliyetleri düşürmenin yanı sıra, müşterilerimize rekabet avantajı da sağlıyor” diye konuştu.