Ana sayfa BT Gündem IBM’e göre verimliliğin sırları açığa çıktı

IBM’e göre verimliliğin sırları açığa çıktı

90
0

Açılış konuşmasını yapan IBM Yazılım Bölümü Müdürü Gülsün Emüler, “IBM olarak Dinamik Altyapı vizyonumuz çerçevesinde, şirketlere, özellikle günümüzün ekonomik koşullarında stratejik önem taşıyan konuları yönetmeleri için destek vermeyi hedefliyoruz. Dinamik Altyapı vizyonu üç temel hedef gözetiyor; hizmetlerin geliştirilmesi, maliyetlerin düşürülmesi ve risklerin yönetilmesi. Bu vizyon kapsamında sunduğumuz yazılım, donanım ve hizmetlerle, dünyanın dört bir yanından müşterilerimize daha zeki çözümler, otomasyon, bütünleşme olanağı ve verimlilik sağlamayı amaçlıyoruz. Bu sayede işletmelerin ve devletlerin, günümüzün küresel dünyasındaki taleplere daha iyi yanıt vermelerini, zorlukları daha iyi yönetmelerini ve tasarruf yapmalarını sağlıyoruz.” dedi.

Toplantıda, IBM Tüm Ülkeler Tivoli Maximo Satış Direktörü Lee Blakemore IBM’in kaynak optimizasyonu sağlayan Tivoli çözümlerinden bahsederken, IBM Tivoli Tüm Ülkeler Ürün Yöneticisi Nick Briers ise güvenlik ve kimlik yönetimi konularını tartışmaya açtı.

IBM’in Tivoli grubunda yer alan kaynak optimizasyonu çözümleri, şirketlerin kaliteli hizmetler sunması, risk ve uyumluluk standartlarını yönetmesi, yatırım getirilerini en üst düzeye çıkarması ve iş büyümesini hızlandırması için; kritik önem taşıyan performansın izlenmesi, kontrol ve otomasyon olanaklarını sağlıyor.