Ana sayfa BT Gündem IBM KOBİ’lere Medyasoft ile ulaşacak

IBM KOBİ’lere Medyasoft ile ulaşacak

108
0

Adobe’nin Türkiye distribütörü, dünyanın en yaygın kullanılan e-öğrenme platformu Blackboard’un ve dünyanın en büyük bağımsız bilgisayar eğitim merkezi New Horizons’ın Türkiye temsilcisi olan Medyasoft, 2 ve 3 boyutlu yazılımlar konusunda uzman Autodesk ve tüm dünyada 75 dilde online ve elektronik sözlük sunan Babylon’un ardından dünya devi IBM ile işbirliği gerçekleştirdi.
Medyasoft IBM ile uçtan uca kurumsal çözümler sunacak
Medyasoft IBM işbirliği ile ilgili açıklama yapan Medyasoft Genel Müdürü Doğu Pabuçcuoğlu, dünyanın önde gelen yazılım ve eğitim markalarını bir araya getirmeye devam ettiklerini kaydetti.

Medyasoft’un son dönemde 2 ve 3 boyutlu yazılımlar konusunda uzman Autodesk ve tüm dünyada 75 dilde online ve elektronik sözlük sunan Babylon ile işbirliği gerçekleştirdiğini belirten Pabuçcuoğlu, IBM ile işbirliği kapsamında, işletmelerin iletişim kurmalarına, işbirliği yapmalarına ve verimliliklerini artırmalarına yardımcı olan güvenlik açısından zengin bir yazılım olan Lotus, gereksinimlerin istenilen zamanda, planlanan bütçeyle ve hedeflenen kalitede karşılanabildiği yazılım geliştirme platform olan Rational, kaliteli hizmetlerin sağlanması, risk ve uyumluluk standartlarının yönetilmesi, yatırım getirilerinin en üst düzeye çıkarılması ve iş büyümesinin hızlandırılması açılarından gerekli olan görünürlük, denetim ve otomasyon olanaklarını sağlayan Tivoli, bütünleştirme ve uygulama altyapısı yazılımı olan Websphere ve veri yönetimi çözümü DB2 ürünlerini kullanıcılara sunacaklarını belirtti.

IBM ile işbirliğine gidilmesinin en önemli nedeni olarak IBM’in alanında çok güçlü bir marka olmasını gösteren Pabuçcuoğlu, IBM’in Lotus, Rational, Tivoli, Websphere ve DB2 ürünleri ile Medyasoft’un portföyünde bulunan Acrobat ailesi, Livecycle ailesi, zengin internet uygulamaları ve Blackboard ürünleriyle uçtan uca kurumsal çözümler sunacaklarını söyledi.

Pabuçcuoğlu Medyasoft’un katma değerli yazılım distribütörü olarak konusunda lider/güçlü markalarla işbirliği gerçekleştirdiğini belirterek, dağıtım kanalı yapısını büyük bir hızla genişletmeyi sürdürdüklerini ifade etti. Bu yılın sonuna kadar iş ve çözüm ortağı sayısını 200’ün üzerine çıkarmayı planladıklarını söyleyen Pabuçcuoğlu, öncelikli olarak İstanbul ve bölge illerdeki yapılanmayı tamamladıklarını, kriz ortamına rağmen yalnızca büyük şehirlerde değil Anadolu’da da yeni iş ve çözüm ortaklarıyla büyümeyi sürdüreceklerini ifade etti. Bu hedef doğrultusunda geçtiğimiz günlerde Antalya, Gaziantep ve Adana’da roadshow organizasyonu gerçekleştirdiklerini belirten Pabuçcuoğlu, Medyasoft satış ağının yaygınlığı, Pearson Education’ın yetkili yayıncısı olarak Türkçe BT kitapları basabilme yetkinliği ve New Horizons’ın Türkiye’deki tek temsilcisi olarak eğitim yetkinliği ile IBM’e katma değer sağlayacaklarına inandıklarını belirtti.

IBM Medyasoft ile Anadolu’da Kobilere ulaşacak
IBM Yazılım Bölümü Müdürü Gülsün Emüler ise konuyla ilgili olarak, “Dünyanın en büyük 3 yazılım firması arasında yer alan IBM olarak, ürünlerimizin müşteriye ulaşmasını sağlayan tedarik zincirinde, distribütörlerin rolünün son derece önemli olduğuna inanıyoruz. Yazılım, bilişim sektöründe farklı dinamiklere sahip, kendine özgü iş yapma şekli olan bir uzmanlık alanı. Bütün işi yazılım ve yazılımı çevreleyen çözümler üretmek olan Medyasoft ile yaptığımız işbirliği, birbirimizi anlamamız açısından önem taşıyor. Medyasoft’un Türkiye genelinde pazar oluşturmaya yönelik çalışmalarını ve Anadolu’ya açılımını ilgiyle izliyoruz. IBM Yazılım Grubu’nun büyüme stratejileriyle örtüşen bu çalışmaların, ürünlerimizin yeni pazarlara erişmesini hızlandıracağını düşünüyoruz. Medyasoft’un, dağıtım kanalına katma değerli destek sunarak, IBM’in kurumsal müşteri segmentindeki uzmanlığını orta büyüklükteki pazarlara aktarmakta başarılı olacağına gönülden inanıyoruz” dedi.