IBM, laptop güvenliğine parmak bastı!..

IBM, parmak izi güvenlik teknolojsini barındıran ThinkPad T42 dizüstü bilgisayar modelini duyurdu. Ürün üstünde bulunan parmak izi okuyucusuyla ürünün başkası tarafından kullanılmasını engelliyor. IBM bu atılımla geniş kitlelere ulaşan teknoloji araçlarına biyometrik güvenlik hizmetini de getirmiş oldu. Daha önce biyometrik güvenlik özellikleri özellikle sistem odalarında kullanılıyordu.

IBM ThinkPad T Serisi Ürün Müdürü Bill Iori kullanıcılardan gelen yoğun talep doğrultusunda böyle bir teknolojiyi ürüne eklediklerine dikkat çekerken, cihaz üzerinde fazla yer kaplamayan ve parmak izi tanıma oranı yüksek olan bir teknolojiyi tercih ettiklerini dile getirdi.

Klavyenin “ok” tuşlarının altına yerleştirilen ekipman ok tuşları ile aynı büyüklükte ve kullanıcılar tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor. Parmağınızı buraya yerleştirdikten sonra Windows veya web erişim şifreleriyle bilgisayarınızı kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Parmak izi tanıma teknooljisine sahip ürünlerin yüzde 3 hata payı bulunuyor.

Parmak izi tanıma teknolojisine sahip IBM ThinkPad T42’ler 19 Ekim’den itibaren satışa sunulacak. Ürünün ABD’de belirlenen fiyatı ise 1.699 dolar

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.