IBM resmen PC üretimini bıraktı

IBM ve Lenovo, işbirliği girişimlerinin Yabancı Yatırımlar Komitesi tarafından incelenmesinin tamamlandığını ve birleşmenin önünde herhangi bir yasal engel kalmadığını duyurdular. Komitenin onayıyla PC endüstrisinde yeni bir dönemin kapılarını açacak olan IBM – Lenovo anlaşmasının tamamlanmasının önünde hiçbir engel kalmadı. Önceden IBM’in Kişisel Sistemler Grubu’nun genel müdürü olan, anlaşmayla yeni Lenovo’nun CEO’su olan Steve Ward, komite onayının ardından şu açıklamayı yaptı: “Lenovo, kurumsal işbirliğine her şeyden fazla önem veriyor. Müşterilerine, çalışanlarına ve topluma taahhütleri olan bir firma olarak Yabancı Yatırımlar Komitesi ile sürdürdüğü işbirliği bunu kanıtlıyor. Yeni Lenovo, endüstrideki en iyi PC’leri sunan yenilikçi, uluslararası bir PC şirketi olacak. Birleşik Devletler hükümetinin incelemelerinin tamamlanmasıyla, birleşme işlemlerini planlandığı gibi ikinci çeyrekte sonuçlandırmayı ve müşterilerimize dünya sınıfı PC ürün ve servislerini sunmayı hedefliyoruz.”

Lenovo, geçtiğimiz haftalarda IBM ve Lenovo’nun kıdemli üst düzey yöneticilerinin oluşturduğu yönetim ekibini kamuoyuna tanıttı. 4,000 müşteri arasında yapılan bir anketin sonuçlarına göre, müşterilerin %90’ından fazlası Lenovo işbirliğine olumlu yaklaşıyor.

Lenovo’nun bugünkü CEO’su olan ve birleşmenin tamamlanmasının ardından ise yönetim kurulu başkanı olarak görev yapacak olan Yuanqing Yang ise son durumla ilgili olarak, “İnceleme sürecinin tamamlanması, Lenovo’nun yeni oluşumuna doğru çok önemli bir adımın daha atılmış olması anlamına geliyor. Biz hizmet verdiğimiz her toplulukla mümkün olan en yüksek entegrasyonu taahhüt eden bir firmayız. Bu hem IBM hem de Lenovo için uzun yıllardır böyle. Şimdi artık, müşterilerimize tüm dünya çapında avantajlarımızı sunmaya başlayabiliriz. Lenovo, dünya PC endüstrisinde heyecan verici yeni bir oyuncu olmayı hedefliyor.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.