‘iddaa’yı kaybeden Turkcell, 1.6 milyon lira kazandı

Turkcell, iddaa olarak bilinen şans oyunları ihalesini kaybettikten sonra satışa çıkardığı İnteltek hisselerinin, ortağı Intralot'a devrini tamamladı. 

Turkcell, iddaa olarak bilinen şans oyunları ihalesini kaybettikten sonra satışa çıkardığı ilgili şirket İnteltek’in hisselerini ortağı Intralot’a devrini tamamladı. 

Turkcell tarafından Kamuoyunu Bilgilendirme Platformu’na yapılan açıklamada Inteltek’in yüzde 55 hissesinin, şirketin diğer hissedar Intralot’a devrinin 30 Eylül 2020 itibarıyla tamamlandığı bildirildi
Turkcell tarafından yapılan açıklamada “sermayesinin %55’ine sahip olduğumuz bağlı ortaklığımız İnteltek’in paylarının tamamının, İnteltek’in diğer hissedarı olan Intralot’a devri 30 Eylül 2020 tarihinde tamamlanmıştır. Söz konusu satış işleminin nihai bedeli 6.063.099 TL olarak gerçekleşmiştir. İşlemden elde edilen yaklaşık 1,6 milyon TL kar 2020 yılı üçüncü çeyrek mali tablolarımıza yansıyacaktır” denildi.

iddaa’yı Demirören kazandı

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın “İddaa” olarak bilinen “Spor Müsabakalarına Dayalı Sabit İhtimalli ve Müşterek Bahis Oyunlarının” ihalesi Şubat 2019’da gerçekleştirilmiş, Turkcell’in iştiraki İnteltek gelirden binde 5 pay önermesine karşılık Demirören’in Şans Girişim’i ihaleyi binde 2 pay ile kazanmıştı.
İhale sonrasında, Türkiye’de yapacak işi kalmayan Inteltek de satışa çıkarılmış, Temmuz 2020’de satış için şirketin diğer ortağı Intralot ile anlaşma imzalanmıştı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu