Ana sayfa BT Gündem IFS sosyal medya kullanımı resmi hale getiriyor

IFS sosyal medya kullanımı resmi hale getiriyor

111
0

ERP yazılım firması IFS, şimdi de işletmelere sosyal medyanın avantajlarını sunuyor. Facebook, Twitter ve Skype gibi yaygın ve sık kullanılan uygulamalardan ilham alan IFS Labs, bu medya platformlarının kurumsal risklerini dışarıda bırakarak, avantajlarını güvenli bir şekilde iş ortamına taşıyor. IFS’in Ar – Ge çalışmalarını yürüten IFS Labs’in geliştirdiği IFS WikiHelp, IFS Board ve IFS Communicator uygulamaları ile kullanıcılar güvenli bir ortamda yorum yapabiliyor, tartışmalara katılabiliyor ve aynı Google’da yaptıkları gibi arama yapabiliyorlar. Böylece bilgi kurum içinde hızlı ve güvenli bir şekilde paylaşılıyor, verimlilik arttırılıyor.

IFS Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Ergin Öztürk yeni uygulamalarla ilgili olarak şunları söyledi:

“Global işletmelerin iş süreçleri her geçen gün daha karmaşık hale geliyor. Bu nedenle işletmelere destek veren BT uygulamalarının mümkün olduğunca rahat kullanılmasının, bilgi toplama ve paylaşma sürecinin kolaylaştırılmasının önemli olduğuna inanıyoruz. İşletmelerin kullandığı uygulamalar ancak içlerinde barındırdıkları bilgiler kadar güçlü olabiliyorlar.”

IFS’in bu yaklaşımla kullanıcıların iyi bildikleri Google, Facebook, Twitter ve Skype gibi platformlardan ilham aldığını kaydeden Öztürk sözlerine şöyle devam etti:
“Günümüzde kullanıcılar ERP sistemlerinin de günlük hayatta kullandıkları uygulamaların özelliklerine sahip olmasını bekliyor. IFS olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına önem veriyor, kullanım deneyimlerini iyileştirecek, birlikte çalışmayı mümkün kılacak çözümler sunuyoruz. Yeni uygulamalarımız sayesinde kullanıcılar IFS ERP sistemini terk etmelerine gerek kalmadan rahatlıkla arama, yorum yazma, tartışmalara katılma gibi aktiviteleri gerçekleştirebilecek.”

IFS WikiHelp kullanıcıların sorunları yardımlaşarak çözmesini sağlıyor

Wikipedia’ya benzer bir yapısı olan IFS WikiHelp ile kullanıcılar yardımlaşarak sorunları kurum içinde çözebiliyor. Kullanıcıların yeni bilgi girmelerini, sorular sormalarını ve veritabanında bulunan bilgiler içinde arama yapmalarını mümkün kılan IFS WikiHelp, şirketlerle ilgili bilgileri güvende tutuyor ve sadece şirket içinde paylaşılmasını sağlıyor. IFS Uygulamaları’ndan çıkmaya gerek kalmadan kullanılabilen uygulama tüm çalışanların girdiği bilgileri toplayarak, ortak bir şirket belleği oluşturuyor.