Ana sayfa BTGündem İGDAŞ bakım onarımda otomasyona geçti

    İGDAŞ bakım onarımda otomasyona geçti

    Dört buçuk milyonun üzerinde abonesi bulunan, yüzün üzerinde lokasyonda hizmet veren ve Avrupa’nın en büyük doğalgaz dağıtıcıları arasında yer alan İGDAŞ, Bakım Onarım Otomasyon projesi ihtiyacını Bilgi Birikim Sistemleri ile birlikte başarılı bir projeyle sonuçlandırdı.

    İGDAŞ Bilgi Sistemleri Müdürlüğü Yazılım Koordinatörü İsmail Kayar; ’’ İş birimlerimizden gelen yazılım taleplerini; analiz, tasarım, kodlama, test ve canlı kullanıma geçiş aşamalarından geçirerek devreye almaktayız. Bu projede de Ön Analiz Müdürlüğümüz tarafından yapılmış ve ihtiyaç tespiti sonrası detay analizler ve bahsettiğimiz diğer süreçlerden geçilerek bu noktaya gelinmiştir. Bu otomasyon projesinde proje paydaşlarının bir uyum içerisinde paralel çalışmaları, projenin başarısında en önemli faktördür.’’ dedi.

    BBS Kurumsal İş Uygulamaları Müdürü Hakan Çiftçi proje hakkında; “İGDAŞ’ın bu proje ile hedefi Bakım Onarım şefliği ihtiyaçlarını web tabanlı bir uygulama ile karşılamaktı. Bu hedefi hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirerek şefliğin faaliyetlerine katkı sağlayan bir araç sunmuş olduk. Bu projeyle bina, ekipman, bakım ve onarım yönetimi elektronik ortamda sağlanabilmektedir. Proje hedeflerimizi başarılı bir şekilde gerçekleştirmemizde proje metodolojimiz ve İGDAŞ ekibinin uyumlu çalışması önemli etken olmuştur.” dedi.