İlk Windows Server 2012 yüklü sunucular Fujitsu’dan

Fujitsu, Windows Server 2012 yüklü PRIMERGY sunucularını pazara sundu. Windows Server 2012 ile PRIMERGY sunucular farklı hesaplama ihtiyaçlarına yönelik çevik ve esnek, optimize edilmiş altyapılara anında erişim sunuyor. Piyasaya sürülmesinden önce Windows Server 2012 için sertifika alan dünyadaki tek tedarikçi olan Fujitsu, aynı zamanda ‘Cluster-in-box’ çözümünü sunan ilk firma olma özelliğini taşıyor.

Fujitsu PRIMERGY sunucuları tercih eden kullanıcılar en yeni donanım ve yazılım teknolojisine anında erişebiliyor. Bunlar arasında Microsoft tarafından onaylanan, Fujitsu standartlarına göre oluşturulmuş, test edilmiş ve önceden yapılandırılmış sistemler yer alıyor. Geliştirme sürecinde Fujitsu ve Microsoft’un yakın çalışması sayesinde yeni Fujitsu PRIMERGY raf, blade ve kule tipi sunucuların yanı sıra Fujitsu ETERNUS DX veri depolama sistemleri de Windows Server 2012 ile birlikte şimdiden güçlü ve güvenilir çözümler olduklarını kanıtlıyor.

Microsoft tarafından ‘BT’nizi bulutla optimize etmek’ için tasarlanan Windows Server 2012, Fujitsu’nun pazardaki ‘altyapı sağlayıcısı’ konumuna mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor. Bu sayede şirketler buluta adapte olma sürecinin her adımında bulutun iş çevikliği gibi avantajlarından yararlanıyor.

Windows Server 2012’ye yönelik, optimize edilmiş Fujitsu çözümleri

Fujitsu aynı zamanda Microsoft iş yükleri için tasarlanmış, optimize edilmiş altyapılarını tanıttı. Bu sayede BT yöneticileri ve CIO’lar ihtiyaçlarına göre ölçeklenen altyapı çözümlerini kullanabilecek. Farklı sistem gerekliliklerine göre test edilen yapılandırmalarda Windows Server 2012’nin yanı sıra fabrika konfigürasyonlarına sahip donanım yer alıyor. Bu, sistemin uygulamaya alınması sürecindeki iş yükünün en aza indirgenmesine yardımcı oluyor.

Sayısı giderek artan Fujitsu çözümlerinden ilk üçü, sistem genişlemesi ve entegre yönetim sistemleri ile büyüme ve esneklik sağlıyor. Yeni Fujitsu ‘Cluster-in-a-box’, ‘FlexFrame on Windows for SAP®’ çözümleri ve ‘Microsoft Private Cloud Fast Track’ çözümleri Fujitsu ve kanal ortakları tarafından piyasaya sunulacak.

Bunlara ek olarak Fujitsu Windows Server 2012 bazlı ölçeklenebilirliği ve yatırım korumasını Fujitsu PRIMERGY sunucularda yürütülen ‘Cluster-in-a-box’ ile anında, tek bir kutuda sunan tek şirkettir. Zorlu BT gereklilikleri olan orta piyasa şirketlerine yönelik özel olarak hazırlanmış, esnek ve modüler bir çözüm olan ‘Cluster-in-a-box’, uygun maliyetle yüksek kullanılabilirlik sunarak şirketlerin kritik veri ve hizmetlerini koruyor.

‘FlexFrame on Windows for SAP®’ çözümleri ise SAP çözümlerinin yürütüldüğü altyapıların toplam sahip olma maliyetinde % 60’a varan tasarruf sağlıyor. Mevcut çözüm Windows Server 2012’ye uygun şekilde güncelleniyor. Sistem esnekliği, verimliliği ve güvenilirliği sunmasıyla bulut bilişim ortamları için ideal bir zemin hazırlıyor.

Fujitsu’nun özel bulut ortamlarının hızlıca uygulamaya alınmasını sağlayan ‘Microsoft Private Cloud Fast Track’ çözümü de Windows Server 2012 Hyper-V ve System Center 2012 SP1 sürümleri için güncelleniyor. ‘Microsoft Private Cloud Fast Track’ çözümleri, şirketlerin özel bulut ortamı oluşturması için gerekli olan sunucuların, depolama sistemlerinin, ağ cihazlarının ve yönetim yazılımlarının tümünü sağlıyor.

Microsoft Türkiye Sunucu ve Bulut Platformları Ürün Müdürü Kadir Şener:

“Microsoft’un büyük veri merkezleri ve bulut altyapısına dayanarak, uzun yıllara dayanan deneyimiyle geliştirdiği teknoloji sayesinde Windows Server 2012 kullanıcıların bulut ile işlerini optimize etmelerini sağlıyor. Fujitsu, Microsoft’un başarısı kanıtlanmış ‘Private Cloud Fast Track’ altyapısını temel alan ve müşterilerin ihtiyaçlarına göre oluşturulmuş sistemler sunarak bulut sistemlerinin uygulamaya alınmasına müşterilerinin bir adım önde başlamasını sağlıyor.”

Fujitsu Türkiye Sunucu Teknoloji Satış Yöneticisi Emrah Büyüksomer:

“Fujitsu, Windows Server müşterilerine Fujitsu PRIMERGY sunucuları için optimize edilmiş yeni nesil teknolojiye mümkün olan en erken erişim fırsatını sunuyor. Fujitsu, Microsoft Windows Server 2012 için mükemmel bir şekilde optimize edilmiş olan sunucularını sertifikalayan ilk tedarikçidir. Bunun yanı sıra yeni işletim sistemine yönelik tam bir ürün serisi sunan Fujitsu, ‘yenilikçi altyapı çözümleri tedarikçisi’ pozisyonunu pekiştiriyor.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.