INFLOW Global Summit’18, Influencer’ları İstanbul’da Buluşturacak

INFLOW Summits Kurucu Ortağı Emre Gelen, INFLOW Summits Kurucu Ortağı Afşın Avcı
INFLOW Global Summit’18, iş dünyasıyla influencer’ları bir araya getiren ve B2I toplantıları (birebir yapılacak marka ve influencer görüşmeleri), sektörün önde gelen isimlerinin katıldığı panel ve keynote’lar ve deneyim odaklı aktivitelere ev sahipliği yapıyor. Zirve, 17-19 Aralık 2018 tarihleri arasında 30’dan fazla ülkeden gelen 100’e yakın yabancı ve 100’den fazla Türk influencer, konuşmacı olarak farklı ülkelerden etkinliğe katılacak sektör profesyonelleriyle birlikte toplamda 200’den fazla influencer’ı İstanbul’da ağırlayacak.
Influencer Pazarlaması’nın Yarattığı Ekonomi 1 Milyar Doları Geçti
Konuyla ilgili olarak düzenlenen basın toplantısı 12 Aralık 2018 tarihinde İstanbul’da gerçekleşti. Toplantıda konuşan INFLOW Summits Kurucu Ortağı Emre Gelen, Influencer Pazarlaması’nın yarattığı ekonominin dünyada 1 milyar doları geçtiğini, Türkiye’de ise 35 milyon TL’lik bir pazara ulaştığını belirterek  “Pazarın gelişiminde INFLOW’un gerçekleştirdiği etkinliklerin önemli bir rol oynadığını kaydetti. Bugün Türkiye’de Influencer Pazarlaması’na yatırım yapan marka sayısının 1.000’i aştığını ifade eden Gelen “Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Influencer Pazarlaması alanı hızla büyüyor. Alanında etkin olan bir influencer’ın aylık geliri günümüzde 20 bin TL’yi aşmış durumda. Dolayısıyla bugün gençler arasında en çok özenilen mesleklerin başında influencer olmak geliyor. Gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle hem bu alandaki çalışmaları doğru şekilde yönlendirmeyi hem de yeni işbirlikleri yaratılması için platform sağlayarak sektörün büyümesine katkıda bulunmayı planlıyoruz” dedi.
INFLOW Summits olarak iki yıl içerisinde Türkiye’de ve dünyada 5 farklı destinasyonda, 10 önemli etkinlik gerçekleştirdiklerini belirten Gelen “INFLOW etkinliklerinde bugüne kadar 533’ü influencer olmak üzere 2 bini aşkın katılımcı yer aldı. Hayata geçirdiğimiz etkinliklere aralarında Türk Hava Yolları, Four Seasons, Qatar Airways gibi dünya markalarının yer aldığı 74 marka katıldı. Toplamda 541 milyon kişiye erişmiş olduk. INFLOW Global Summit’18 ile milyonlarca kişi tarafından takip edilen ve dünyanın birçok farklı bölgesinden gelen 100’e yakın yabancı influencer’ın yerli influencer’lar ve sektör profesyonelleriyle buluşmasını sağlayarak, dünyada 500 milyon kişiye erişmeyi hedefliyoruz” dedi.
Etkinlik İstanbul ve Ülke Bilinirliğini %10 Artıracak
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın destekleriyle gerçekleşecek INFLOW Global Summit ’18, dünyanın dört bir yanından gelen influencer’lara İstanbul’u bilinmeyen yönleri ve gözden kaçırılan bölgeleriyle tanıtarak benzersiz bir İstanbul deneyimi yaşatmayı ve ülke turizmini canlandırmayı amaçlıyor. INFLOW Global Summit’18 devamında, 19 Aralık 2018 tarihinde, farklı kitlelere hitap eden 25 yabancı influencer için özel bir İstanbul turu düzenlenecek.
Dünyanın 30 ülkesinden 100 yabancı influencer’ın zirveye katılacağını, bunlardan 25’ine ise çok özel bir İstanbul deneyimi yaşatacaklarını belirten INFLOW Summits Kurucu Ortağı Afşın Avcı, zirve ile ülkenin tanıtım çalışmalarına %10’luk bir katkı sağlamayı planladıklarını ifade etti. Avcı “Özellikle İstanbul’un tanıtımını amaçladığımız INFLOW Global Summit’18’e milyonlarca takipçisi bulunan yüzlerce influencer’ın katılım göstermesini son derece önemli buluyoruz. Etkinlikle tüm dünyada İstanbul’un bilinirliğini artıracağız. Geçtiğimiz yıllarda Twitter’da etkinlik hashtag’imizle ‘trendtopic’ olmuştuk. Bu yıl da aynı başarıyı hedefliyor, İstanbul’u sosyal medyanın gündemine taşımayı amaçlıyoruz.
Influencer’lar İçin Benzersiz Aktiviteler Düzenlenecek
İstanbul deneyimi kapsamında deneyime kalan influencer’lar için benzersiz aktiviteler düzenleyeceğiz. Influencer’lar bu noktada bir turist olmanın ötesine geçerek şehri adeta bir İstanbullu gibi deneyimlemeye başlayacaklar. Dünyada İstanbul’a ait seyahat klişelerinin dışına çıkarak yerel insanın gözünden buradaki hayatı tanıyacaklar. İki yıl kadar önce benzer bir deneyimi Antalya’da 69 influencer ile yapmış, 55 bini aşkın paylaşım ile dünyada yaklaşık 300 milyon kişiye ulaşmıştık. Bu paylaşımlar bir anda Antalya’ya yönelik rezervasyonları artırmaya başladı. Şimdi benzer bir etkiyi İstanbul için yaratacağız” dedi.
INFLOW Global Summit’18’e Katılacak Influencer’lardan Bazıları
INFLOW Global Summit’18 kapsamında 200’den fazla yerli ve yabancı influencer http://inflowsummits.com/upcoming-events/inflow-global-summit18/influencers/ adresinden takip edilebilecek.
Katılımcılar arasında ilginç hikâyeleri olan influencer’lar bulunuyor. Akla ilk olarak Alex Mary Hirschi, Jonathan Kubben Quiñonez, Zaklina Berrido Pisano ve Michael Zee geliyor. Bu influencer’lar da İstanbul’a yönelik özel aktiviteye katılarak şehrin tüm dünyadaki tanıtımına katkıda bulunacaklar:
– Supercar Blondie takma adını kullanan influencer, Avustralyalı Alex Mary Hirschi, sosyal medyada otomobil konulu paylaşımlarıyla biliniyor. Facebook’da 4.6 milyon, Instagram’da yaklaşık 2 milyon takipçisi bulunuyor. Radyo programları yapan profesyonel bir gazeteci olan ve Dubai’de yaşayan Alex, Esquire Orta Doğu tarafından Orta Doğu’nun en etkili kadınlarından biri seçildi. En nadir, en lüks, en orijinal otomobilleri dünyada ilk kez kullanan kadın olma unvanını taşıyan Alex, son olarak Sevgililer Günü’nde yayınladığı Ferrari videosu ile yaklaşık 23 milyon görüntüleme aldı.
– Meksika kökenli bir Belçikalı olan Jonathan Kubben Quiñonez ise, 27’nci yaş gününde işinden istifa ederek dünyayı gezmeye başlamış. Seyahatleri sırasında ziyaret ettiği bazı yerlerden annesine telefonla ulaşamayınca, eline “Mom I’m Fine” yani “Anne Ben İyiyim” yazılı bir pankart alarak fotoğraf çektirmeye ve bu fotoğrafları Instagram’da paylaşmaya başlayan içerik üreticisinin yalnızca Instagram’da 340 bine yakın takipçisi bulunuyor. Takipçiler üzerinde seyahat alanında önemli etkisi bulunan Jonathan, aynı zamanda gittiği yerlerde gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk çalışmalarıyla da biliniyor. Şu anda takipçilerinin desteğiyle Meksika’da inşa edilecek bir okul yaptırmaya çalışıyor.
– Hayranları tarafından kısaca Zaklina olarak bilinen Zaklina Berrido Pisano da, dünyanın en önemli moda influencer’larından biri. Modanın kalbi Roma şehrinde yaşayan ve giydiği şık kıyafetler, kullandığı güzellik ürünleriyle ilgili paylaşımlar yapan Zaklina’nın tanınmasındaki en önemli etkenlerden biri ise 50 yaşında bir büyükanne olması. “En genç büyükanne” unvanlı bu zarif ve güzel kadın, 500 bine yakın kişi tarafından takip ediliyor.
– Çin’de yaşayan bir Amerikalı olan Michael Zee ise sosyal medyada paylaşmak üzere en ilginç içeriklerden birini seçmiş durumda: Kahvaltı. Dünyanın dört bir yanından kahvaltı tabaklarını daima simetrik bir şekilde fotoğraflayarak paylaşan Zee’nın bu fotoğraflarından ve kahvaltı tariflerinden oluşan Symmetry Breakfast: Cook, Love, Share isimli bir de yemek kitabı bulunuyor. Zee’nin Instagram’da 791 bin takipçisi var.

Etiketler: Afşın Avcı » Emre Gelen » INFLOW Global Summit’18 » Influencer Pazarlaması

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu