Ana sayfa BT Gündem İnfronic tam gaz ilerliyor!..

İnfronic tam gaz ilerliyor!..

136
0

İnfronic, 2004 yılının ilk yedi ayında gelirlerini yüzde 115 artırdı. Yıl sonu hedefini güncelleyen şirket, bu yıl sonunda 60 milyon dolar ciro hedefliyor.2003 yılında bir önceki yıla göre cirosunu yaklaşık dört kat artıran İnfronic, hızlı büyümesini 2004 yılında da sürdürüyor. Bu yılın ilk yedi hızla büyüyen İnfronic, yıl sonunda geçen yıla göre yaklaşık yüzde 35 büyüme ile 60 milyon dolar ciro hedefliyor.
Bilgi teknolojisi sektörünün önde gelen dağıtım şirketlerinden olan İnfronic’in Genel Müdürü Faik Burhanoğlu, 2003 yılında ciddi bir sıçrama yaptıklarını ve bunun sonucu olarak Capital 500 araştırmasında Türkiye’nin en hızlı büyüyen 6. şirketi olduklarını belirterek, “Büyüme hızımız kesilmedi, daha da arttı. 2004 yılında da ilk 7 ayda dolar bazında yaklaşık yüzde 115 büyüdük. Bu da büyümemizin geçici değil, sürekli olduğunu ortaya koyuyor. Büyümeye devam eden bir şirketiz” diyor. 2003 yılındaki ciro artışlarında Milli Eğitim Bakanlığı projesinin önemli ama tek etken olmadığını vurgulayan Burhanoğlu, bu ihaleyi hariç tuttuklarında geçen yıl yaptıkları toplam ciroyu bu yılın ilk 6 ayında yakalayıp geçtiklerini belirtiyor. Burhanoğlu sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bu da gösteriyor ki, büyük kamu projeleri olmadan da gelir artışımız sürüyor. Bunun da en önemli nedeni tüketicilerin tercih ettikleri ürünleri, doğru zamanlama ve doğru dağıtım kanalı aracılığıyla sunmamız.”
Bu yıl bilgi teknolojileri pazarında en hızlı büyüyen ürün grubunun notebook’lar olduğunu vurgulayan Burhanoğlu, yılın ilk 6 ayında 6 bin adet notebook sattıklarını ifade ediyor. Notebook pazarının bir önceki yıla göre en az yüzde 100 büyüyeceğini tahmin eden Burhanoğlu, İnfronic’in notebook satış adetlerinin de yıl sonunda 15 bini bulacağını söylüyor. Notebook’ların yanı sıra projeksiyon cihazı pazarında da iddialı olduklarını ifade eden Burhanoğlu, bu pazarda ilk üç içerisine girdiklerini söylüyor.
Yılın son dört ayının çok daha iyi geçeceğini tahmin eden Burhanoğlu, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Yılın son dört ayında en az ilk 7 ayda yaptığımız kadar iş yapacağımızı öngörüyoruz. Hazırlıklarımızı, stoklarımızı, planlarımızı hep buna göre yaptık. ‘Adresimiz’ diye adlandırdığımız mağaza sayımızı da yıl sonunda 100’e çıkarmayı planlıyoruz. Tüketiciye yönelik ürünleri Türkiye’nin her yerinde, vitrinlerde gösterebilir durumda olmayı hedefliyoruz. Tüketici elektroniği konusunda uzman bir dağıtım şirketi olmayı amaçlıyoruz.”