İnnova’nın kurucuları Aydın Ersöz ve Ümit Atalay 20 yıl sonra şirket ile yollarını ayırdı

Türk Telekom’un yüzde 100 sahibi olduğu Innova Bilişim Çözümleri’nin kurucuları Aydın Ersöz ve Ümit Atalay, 1 Ocak 2019 itibarıyla şirket ile yollarını ayırıyor. Geçtiğimiz hafta veda yemeği veren ikiliden Ümit Atalay, ayrılık haberini LinkedIn hesabından duyurdu.Babür Kireç’in sahibi olduğu Info Holding’te uzun yıllar mesai arkadaşlığı yapan Ümit Atalay ve Aydın Ersöz, 1999 yılında yazılım çözümleri sunmak üzere Innova’yı kurmuştu. 2005’te şirketni çoğunluk hisselerini 4.5 milyon dolara Anel Telekom’a satan ikili şirketin başında kalmış ve 2007 yılında Türk Telekom 18.5 milyon dolara şirketin yüzde 100’ünü satın aldıktan sonra da eş genel müdürler olarak Türk Telekom bünyesinde şirketteki görevlerine devam etmişti.20 yıl içerisinde Türkiye’de ve dünyada yazılım çözümlerinde ve entegrasyon hizmetlerinde önemli bir konuma gelen Innova, yoluna kurucuları olmadan devam edecek. Şirketin kurucularından Ümit Atalay, konuyla ilgili olarak LinkedIn hesabında yaptığı paylaşım ile ayrılık haberini duyurdu. Atalay, mesajında
Çok Değerli Dostlarım, Hemşehrilerim, İş Arkadaşlarım, Meslektaşlarım, Kurucusu olduğum, 20 yıldır yönetimini üstlendiğimiz Innova’dan ve 10 yıldır ferdi olmaktan gurur duyduğumuz Türk Telekom ailesinden ayrılma zamanımız geldi. 20 yıl önce sıfırdan başladığımız İNNOVA, bugün 1500 kişiye yaklaşan kadrosuyla Türkiye’nin ve Bölgenin en önemli Bilişim Şirketlerinden birisidir. Geçen bu 20 yıl içinde Türkiye’nin en büyük ölçekli, en stratejik projelerini gerçekleştirmek kısmet oldu. Şirketimizi devrederken, arkamızda sağlam bir şirket ve eşsiz bir kadro bıraktığımız için içimiz rahat. Geçen bu süre içinde beraber çalıştığımız tüm arkadaşlarımıza, hizmet verdiğimiz müşterilerimize, bize hizmet sağlayan tüm yüklenicilerimize, sektörümüzdeki iş ortaklarımıza, desteğini esirgemeyen tüm yol arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç bilirim.
Hakkınızı helal ediniz. Kısmetse ilerideki günlerde yollarımız yeniden kesişir.
Selam ve Sevgilerimle” ifadelerine yer verdi.
Ersöz ve Atalay’ın önümüzdeki dönem planları konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.