Intel, İsrail’deki çalışanlarına beş bin dolara kadar savaş hibesi verecek

İsrail-Filistin çatışmaları birinci ayını doldururken İsrail'de faaliyet gösteren teknoloiji şirketleri buradaki çalışanları için destek paketleri açıklamaya başladı. En büyük destek Intel'den geldi

İsrail-Filistin çatışmalarının birinci ayı doldu. Çatışmalarda şimdiye kadar raporlanan binlerce sivil ve çocuk öldürüldü. Teknoloji şirketleri için bir üs olan İsrail’de, bu çatışmalardan etkilenen teknoloji şirketleri çalışanlarına yönelik destek açıklamaları ise peş peşe geliyor.

Intel CEO’su Pat Gelsinger Papa’ya 2021’de İşlemci Gofreti Hediye etmişti

Intel’den 5.000 dolar

İsrail’in en büyük işvereni konumundaki Intel, İsrail’de çalışan personeli için hibe desteği duyurdu. Intel CEO’su Pat Gelsinger, İsrail’deki çalışanlarına yolladığı mektupta “Şirkete olan bağlılığınız, şimdiye kadar yaptıklarınız ve yapacaklarınız, çalışamayacak durumda olan arkadaşlarınıza verdiğiniz destek ve gelişmelerden kişisel olarak etkilenen tüm çalışanlarımızın yaptıklarına duyarsız kalamazdık. Bu hibe, bunun bir takdir göstergesi olarak size veriliyor” dedi. İnançlı bir Hristiyan olarak bilinen Pat Gelsinger, her pazar günü, kilise ayini sonrasında, İncil’den bazı ayetleri sosyal medya hesaplarından paylaşıyor.
Intel, 14.000 çalışanı ile bölgenin en büyük işvereni. İsrail’in toplam gayrisafi milli hasılasının yüzde ikisini ise tek başına yapyor. Intel, İsrail’deki her bir çalşanına 10.000 İsrail Şekeli tutarında hibe verirken, İsrail Savunma Güçleri”nde yedek olarak görev yapanlar için bu rakamı 20.000 İsrail Şekeli (5.000 Dolar)  olarak açıkladı. Ödemeler, kasım ayı içerisinde yapılacak.

Oracle, SalesForce, Cisco da destekliyor

İsrail’de 400 çalışanı bulunan dünyanın ikinci büyük yazılım şirketi Oracle da çalışanlarına birer maaş tutarında hibe vereceğini, bu paranın kasım ayı içerisinde hesaplarına geçeceğini söyledi. 2009 yılından itibaren İsrail’de faaliyet gösteren ve 700 çalışanı bulunan SalesForce ise çalışanlarına 10.000 İsrail Şekeli hibe edeceğini açıkladı. Cisco da İsrail’deki 800 çalışanının her birine 9.500 İsrail Şekeli ödeme yapacağını, güvenlik güçlerinde yedek görevde bulunan persone ise bu ödemenin iki katı yani 19.000 İsrail Şekeli olarak yapılacağını açıkladı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu