Internet Cafe’lerin yüzde 10’u kapandı

Emniyet Genel Müdrlüğü, haftalık olağan basın toplantısında Türkiye çapında faaliyet gösteren Internet Cafe’lerin durumu masaya yatırıldı. Yılın ilk altı ayında ülke çapında faaliyet gösteren Internet Cafelerin yüzde 10’u kadarı yasak sitelere erişim sağlaması ve amacı dışında faaliyet göstermelerinin tespit edilmesi sonucu kapatıldı.Verilen bilgilere göre 1 Ocak 30 Haziran tarihleri arasında Türkiye’de 3 bin 620 yeni Internet Cafe açılırken, 1.121 tanesi de kapatııldı. 30 Haziran 2004 itibariyle Türkiye’de faaliyet gösteren Internet Cafe sayısı 11 bin 222’ye ulaştı.

Türkiye’de 1.870 Internet Cafe ile İstanbul başı çekerken, İstanbul’u 999 kafe ile Ankara, 725 kafe ile de İzmir takip ediyor. Ülkemizde en az Internet kafe bulunan il ise Ardahan. Ardahan’da sadece 8 kafe faaliyette bulunurken, onu 9 kafe ile Kilis ve 10 kafe ile Batman takip ediyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.