Ana sayfa BT Gündem Internet’te 11’e 11 mac keyfi

Internet’te 11’e 11 mac keyfi

119
0

Türk Telekom, grup şirketlerinden Sobee tarafından geliştirilen ve halı saha maçlarını internet ortamına taşıyan ‘I Can Football’ oyununu, Compex 2009 Fuarı’nda tanıttı. Dünyanın ilk 11’e 11 online futbol oyunu olan ‘I Can Football’un tanıtımı için, fuar alanına 300 metrekarelik bir stadyum kuruldu. Fuar ziyaretçileri oyuncuların sahadaki mevkilerine konulan bilgisayarlarda online futbol heyecanını yaşama fırsatı buldu.
Oyunun tanıtımı için mini stadyumda düzenlenen basın toplantısına Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany ve Sobee Kurucusu ve Genel Müdürü, dünyaca ünlü oyun yazarı Mevlüt Dinç katıldı.

Mevlüt Dinç ve Sobee ekibinin birikimleri ve Türk Telekom grup şirketlerinin yarattığı sinerjiyle yalnızca Türkiye değil dünya oyun endüstrisine de önemli katkılar sağlayacaklarına inandığını belirten Dr. Paul Doany, “Nasıl ki Vitamin farklı dillere çevrilerek uluslararası arenada yer almaya başlayan bir ürün haline geldiyse, Sobee ve I Can Football’un da aynı başarıyı elde etmesini hedefliyoruz” dedi.

I Can Football ve Sobee’nin çalışmaları hakkında bilgi veren Mevlüt Dinç ise “Türk Telekom ile böyle bir işbirliğine gitmemizin Sobee’ye ve Türk oyun sektörünün geleceğine büyük katkılar sağlayacağına inanıyoruz” dedi. Compex 2009 Fuarı kapsamında relansmanı yapılan I Can Football’u dünyadaki diğer futbol oyunlarından ayıran en önemli özelliğin karşılıklı iki takımın oynaması değil, 22 kişinin adam adama mücadele etmesine olanak tanıması olduğunu belirten Dinç, “Bu anlamda, adeta halı saha maçlarını internet ortamına taşıyarak dünyada bir ilki gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Dünyada ilk kez, 11’e 11 online futbol oynama özelliği sunan ve oyuncuların istediği mevkide yer alabildiği I Can Football’un ücretsiz “Basic” ve farklı seçenekler sunan ücretli “Premium” versiyonları bulunuyor. Sobee’nin toptan olarak pazara sunduğu oyunun Premium versiyonu İnternet Servis Sağlayıcıları tarafından katma değerli bir hizmet olarak müşterilere ulaştırılabilecek.