Internet’te 3 Boyutlu gezinti dönemi

Yerel arama alanında lider Yellow Medya, 3DLocationEarth ile gerçekleştirdiği işbirliği sayesinde firmalara benzersiz bir hizmet sunuyor. Bu hizmet, mağazaları, hizmet ve satış noktalarını tüm detayları ile Google Earth üzerinde üç boyutlu olarak internete taşıyarak, firmaların dünyanın her yerinden potansiyel müşterilerle buluşmalarına yardımcı oluyor.

Benzersiz bir görsellik sağlayan çözüm, mekanları Google Earth üzerinde, gerçeğe en yakın üç boyutlu detaylı modelleriyle göstererek, firmalara yeni nesil bir pazarlama ve tanıtım fırsatı sunuyor. Bu benzersiz teknoloji, başta oteller, restoranlar, konut projeleri ve mağazalar olmak üzere tüm firmalar için önemli avantajlar sağlıyor.

Bu hizmetten yararlanan firmalar, ürün, hizmet ve satış noktalarını, ulaşım güzergahlarından bulundukları lokasyona kadar tüm detayları ile her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılan Google Earth üzerinde üç boyutlu modellerle sunabiliyorlar. Örneğin, bir turistik otel, şehirdeki konumundan denize olan uzaklığına, sahil ve kumsalından odalarının özelliklerine, sosyal tesislerinden havuzlarına, havalimanı ve otobüs terminali gibi ulaşım noktalarına olan mesafesine ve hatta odalarının manzarasına kadar tesisle ilgili iç ve dış bütün detayları gerçeğe en yakın görüntülerle gösterebiliyor. Otelin üç boyutlu sayfasını ziyaret eden müşteriler istendiği takdirde online rezervasyon bölümüne de yönlendirilebiliyor. Benzer şekilde, konut projesi üreten bir inşaat firması, projesini Google Earth üzerinde üç boyutlu konumlandırarak, sadece bulunduğu bölgedeki değil, dünyanın her yerindeki potansiyel müşterilerini, projenin son hali ve tüm detaylarıyla üç boyutlu olarak gerçek yerinde gezdirebiliyor.

Yellow Medya ve 3DLocationEarth işbirliği sayesinde Yellow Medya’nın lokasyon bazlı hizmet yelpazesini genişlettiğini söyleyen Yellow Medya Genel Müdürü Trevor Nadeau, “Google Earth üzerinden sunulan bu yeni nesil tanıtım ve pazarlama modeli, firmalar açısından çok önemli avantajlar sağlıyor. Başta turizm, gayrimenkul, eğitim, sağlık, otomotiv, perakende ve AVM’ler olmak üzere tüm sektörlerde uygulanabilir ve potansiyel müşterilerin dikkatini çekecek benzersiz bir teknolojiye sahip. Yellow Medya olarak firmalara sunduğumuz tüm çözümlerin odağında ‘müşterilerimiz için daha çok müşteri’ felsefesi yer alıyor. Düşük maliyetlerle hayata geçirilebilen bu yeni nesil çözüm de firmaları internette üçüncü boyuta taşıyarak müşterileri ile buluşmalarını kolaylaştırıyor. 3DLocationEarth’ün üç boyutlu mekanlar oluşturma alanındaki uzmanlığını Yellow Medya’nın yerel aramadaki uzmanlığı ile birleştirerek müşterilerimize sunmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.  

3DLocationEarth Genel Müdürü Aybars Görpe ise, iki şirket arasındaki işbirliğinden doğan hizmet modelinin dünyada bir ilk olduğunun altını çizerek, “Üçüncü boyutun günden güne artan bir şekilde önem kazandığı günümüzde, firmalar bu konuda ihtiyaç duyacakları çözümleri tek bir noktadan, hızlı, etkin ve sorunsuz olarak alabilecekler” dedi.

Lokasyon bazlı çözümleri kapsamında firmaların markalı zengin içeriklerini yöneterek potansiyel müşterilerin firmalara ulaşmalarını kolaylaştıran Yellow Medya, bu çözümle birlikte POI olarak da bilinen ‘ihtiyaç noktası’ yönetimi çözümleri yelpazesini farklı bir boyuta taşımış oldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.