Internet’te gerçek hız kesintisiz hizmet

Kablosuz yaşam vizyonu ile tüketicilerin hayatını kolaylaştıran çözümler sunan AirTies, yeni kablosuz modemi Air 5452 ile ağ performansında çıtayı bir adım daha yukarı taşıyor. Air 5452, 5GHz teknolojisinin sağladığı geniş frekans aralığı sayesinde gerçek 300mbps hız performansı sunuyor. Şu anda mevcut olan birçok kablosuz cihazın kullandığı 2.4GHz teknolojisinde birbiri ile örtüşmeyen 3 kanal bulunurken 5GHz teknolojisinde 22 kanal bulunuyor. Üstelik 300Mbps hızına ulaşmak için yan yana iki boş kanal bulmak gerekiyor. 2.4GHz frekansında çalışan cihaz yoğunluğu düşünüldüğünde bu frekansta çalışan kablosuz ağ cihazları gerçekte hiçbir zaman 300Mbps hızına ulaşamıyor. 2.4GHz’i sadece 3 şeritli ve trafiğin yoğun olduğu bir yola benzetirsek, Air 5452 5 GHZ teknolojisi ile kablosuz ağ performansını 3 şeritli trafiğin yoğun olduğu bir yoldan, 22 şeritli bomboş bir otobana taşıyor. Üstelik Air 5452 2.4GHz frekansını kullanan mikrodalga fırın, telsiz telefon veya eski teknolojili kablosuz cihazlardan da etkilenmiyor.

FİLM ARŞİVİNİZİ TELEVİZYONDA İZLEMENİN EN KOLAY YOLU
AirTies tarafından geliştirilen Kablosuz Video Dağıtım Teknolojisi’ni taşıyan Air 5452 ile ev içi kablosuz video paylaşımı da yapılabiliyor. AirTies’in Medya Sunucu özelliği açık bir bilgisayara ihtiyaç duymaksızın, USB depolama aygıtınızda bulunan tüm video, şarkı ve fotoğraflarınızı kablosuz olarak televizyonda görüntüleyebilmenizi sağlıyor.  Bunun için tek yapmanız gereken, Air 5452’ye herhangi bir harici USB disk bağlamak ve medya oynatıcı özelliği olan TV, oyun konsolu ya da tablet gibi cihazlardan izlemek istediğiniz filmi seçmek.  AirTies Medya Sunucu özelliği; ağ üzerinden medya oynatma özelliği olan TV, oyun konsolu gibi cihazların, Air5452’ye bağlı USB disk’teki içeriği otomatik olarak bulmasını sağlıyor. Böylece fotoğraf, müzik ve film dosyalarını küçük bilgisayar monitöründe izlemek yerine, kolayca TV’ye aktarmış olursunuz. Üstelik medya dosyaları aynı anda birden fazla aygıtta oynatılabiliyor, medya dosyaları oynatılırken USB depolama aygıtınıza laptop ya da akıllı telefonlardan kablosuz olarak erişilebiliyor.

USB “TAK VE PAYLAŞ”

Air5452, USB Tak&Paylaş özelliği sayesinde tek bir noktadan tüm ağınıza yazıcı paylaşımı yapmanıza olanak sağlıyor. Böylece, USB yazıcınızı bilgisayara bağlamak yerine Air 5452’ye bağlayarak tüm ağınıza paylaştırabilir,standart bir USB yazıcıyı, tıpkı bir ağ cihazı gibi kullanabilirsiniz.

OYUN KEYFİ YARIDA KALMASIN, İŞLERİNİZ AKSAMASIN  
Eski teknolojilere kıyasla 6 kat daha hızlı veri transferi sağlayan Air 5452 ile oyun tutkunlarının hayatı daha da keyifli hale geliyor. 2.4GHz teknolojisinde yüksek ağ hızı gerektiren oyunlarda sık sık yaşanan donma, kesinti gibi sorunlar Air 5452 ile son buluyor. Yüksek miktarlarda veri aktarımı gerektiren muhasebe ve finans programlarının kablosuz online kullanımına olanak sağlayan Air 5452, sahip olduğu üstün ağ performansı ile işletmelere de esneklik ve hız kazandırıyor.      

TEK TUŞLA GÜVENLİK VE MESH AĞI KURULUMU
Air 5452, AirTies’ın AirTouch teknolojisini de barındırıyor. Bu sayede karmaşık ve zorlayıcı bir süreç olan kablosuz ağ güvenliği yapılandırması otomatik olarak gerçekleşiyor. AirTouch teknolojisi ile kablosuz ağ altyapısını genişleterek Mesh ağı kurmak da kolaylaşıyor.  Evinizin ya da ofisinizin büyüklüğü ne olursa olsun kablo çekmeye gerek kalmadan ağın etki alanı istenildiği kadar genişletilebiliyor. Bunun için sinyalin zayıfladığı noktalara AirTouch teknolojisine sahip erişim noktalarını yerleştirmek ve AirTouch tuşuna basmak yeterli oluyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu