İntertech’in inter-next projesine büyük onur

Sahip olduğu finansal süpermarket anlayışıyla müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun ve yenilikçi çözümler sunan DenizBank’ın iştiraki Intertech, HP ve Microsoft işbirliğinde geliştirdiği “inter-Next” bankacılık projesi ile uluslararası başarı elde etti. 19 Ocak 2011 tarihinde, DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, Microsoft Genel Müdürü Tamer Özmen, HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar’ın katılımlarıyla düzenlenen sohbet toplantısında inter-Next bankacılık projesinin geldiği nokta ve elde ettiği başarılar paylaşıldı.Tamamı Türk mühendisleri tarafından geliştirilen ilk ulusal ar-ge projesiCRM, iş zekası ve bankacılık hizmetlerini entegre eden inter-Next, aynı zamanda Türkiye’de tamamı Türk mühendisleri tarafından geliştirilen bu alandaki ilk ulusal ar-ge projesi olma özelliği taşıyor. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümler sunan bu proje ile teknoloji ihraç eder konuma geliniyor.
Dünyanın Bilişim Oscar’ı sayılan ComputerWorld Ödülüne Layık Görüldü
inter-Next ayrıca, dünyanın Bilişim Oscar’ı olarak adlandırılan Computerworld Honors programı kapsamında 181 adayın arasından “Finans, Sigorta ve Emlak” dalında 21’nci Yüzyıl Başarı Ödülü’ne layık görülmüştü. Böylelikle, DenizBank bilişim dünyasının bu prestijli ödülünü Türkiye’ye getiren ilk kurum oldu.
Eurobank Tekfen tarafından tüm Avrupa’da kullanılabileceği planlanarak satın alındı
Müşteri Hizmetleri Yönetimi (CRM), iş zekası ve bankacılık hizmetleri gibi farklı alanları kullanışlı yazılım uygulamalarıyla bir araya getiren proje DenizBank’ın yanı sıra Eurobank Tekfen tarafından da tüm Avrupa’da kullanılmak üzere satın alındı.
inter-Next projesi 2007 yılının Haziran ayında da Microsoft Türkiye tarafından “En Başarılı Proje” ödülüne layık görülmüştü.

inter-Next, operasyonel verimliliği artırarak hız kazandırıyor
Yeni kuşak bankacılık platformu inter-Next, müşteri ve süreç odaklı yüksek performanslı bir bankacılık sistemi. Proje, 7/24 Temel Bankacılık platformu şubeler, internet, mobil cihazlar, telefon ve ATM’ler dahil olmak üzere birçok hizmet sağlama kanalını destekliyor ve aynı zamanda operasyonel verimliliği artırarak iş geliştirme faaliyetlerini hızlandırıyor.
Ateş: “inter-Next projesi ile dünyaya örnek olduk”
DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, inter-Next projesinin Türkiye’yi uluslararası arenada başarıyla temsil ettiğini belirtti. Bu proje ile teknoloji ithal eden değil, ihraç eden konuma gelindiğinin altını çizen Ateş, projenin bu anlamda da Türkiye’deki mihenk taşlarından biri olduğunu kaydetti. Ateş sözlerini şöyle sürdürdü: “inter-Next’in gerek iş süreçlerimizi hızlandırmada, gerek verimlilik ve kârlılık artışında gerekse müşteri memnuniyeti üzerinde Grubumuza çok ciddi katkıları oldu. Operasyonel verimliliği artırarak, iş geliştirme faaliyetlerimize güç verdi. inter-Next ile 1 yıllık bankacılık işlemlerini 8 saate indirerek, müthiş bir hız yakaladık. DenizBank Finansal Hizmetler Grubu olarak inter-Next bankacılık projesinin uluslararası arenada da kabul görmesi ve ödüllendirilmesi bizleri gururlandırdı. HP ve Microsoft’la bu projedeki işbirliğimiz herkese örnek oldu. Türkiye’nin bilgi teknolojileri alanında küresel çapta başarılara imza atması için inter-Next projesi bundan sonra çok önemli bir yol gösterici olacak. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve yürekten kutluyorum”.
Özmen: ”inter-Next Microsoft için küresel bir başarı öyküsü”
Dünyada bir ilke imza atmış olan inter-Next Entegre Bankacılık Platform’unun dünya çapındaki diğer Microsoft ofislerine örnek bir proje olarak gösterildiğine dikkat çeken Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen ise, “Tüm bankacılık fonksiyonlarını içeren bu proje; Microsoft platformunun yenilikçi avantajları, InterTech ekibinin özverili çalışması ve banka yönetiminin özenli takibi sonucu iki yıl gibi kısa bir sürede hayata geçti. Bu çerçevede projenin bugün sadece Türkiye için değil aynı zamanda Avrupa finans sektörü için de çoğaltılabilecek önemli bir başarı öyküsü olduğunu söylemeliyiz. Öyle ki geliştirilen yeni platform sayesinde, Dexia Bank of Belgium ve EuroBank Tekfen gibi Avrupa’nın önde gelen finans kuruluşları InterTech ve DenizBank’ın sistemlerini tercih etmeye başladı. Microsoft’un küresel deneyimleri arasında örnek bir başarı öyküsü olan bu projeyi hayata geçiren Denizbank yönetimi ve InterTech ekibini büyük bir içtenlikle kutluyoruz” diye konuştu.,
Urçar:”Çözümlerimizle finans sektörüne katkılarımızı sürdüreceğiz”
HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Denizbank bir süre önce temel bankacılık hizmetlerini daha modern bir altyapıya taşımak için HP’nin Birleşik Altyapılar çözümünü seçti. Denizbank’ın bağlı bulunduğu ve Christophe Allard yönetiminde 32 kişilik BT ekibiyle hizmet verdiğimiz Dexia Group’la yıllardır süregelen işbirliğimizin yanında, Denizbank ailesinin de çözümlerimizden yararlanarak inter-Next projesi ile büyük başarı yakalamasından mutluluk duyuyorum. inter-Next projesi, HP’nin bankacılık sektörüne yönelik çözümlerinin doğru kullanıldığında ne kadar faydalı olabildiğini gösteriyor. HP çözümleri bankacılık ve finans sektöründeki kuruluşlara rekabet gücünü artırmaları, BT

maliyetlerini düşürmeleri ve müşterilerine en güncel hizmetleri en iyi şekilde sunmalarını sağlıyor. HP olarak en ileri teknoloji ürünü çözümlerimizle finans sektörüne katkılarımızı sürdüreceğiz.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu