Ana sayfa BT Gündem Iomega ürünleri Arena’da

Iomega ürünleri Arena’da

106
0

Yedekleme ve veri depolama konusunda pazar lideri Iomega, teknoloji sağlayıcı Arena Bilgisayar ile Türkiye pazarında yeni bir işbirliğine imza attı. 2008 yılı Haziran ayında Iomega’yı satın alan veri depolamada dünya markası EMC’nin 2004 yılından beri distirbütörü olan Arena, EMC de oluşturduğu başarılı iş modelini Iomega da da kuracak. İki şirket arasında yapılan anlaşmaya göre, Iomega ürünleri Türkiye çapındaki 7 bini aşkın Arena bayisi ile tüketicilere ulaşacak.1980 yılında kurulan Iomega, bugüne kadar tüm dünyada 400 milyon yedekleme/depolama ürününü son kullanıcıya ve küçük/orta işletmeye ulaştırdı. Şirket 2008 yılında 4 milyon adet sürücüyü pazara sundu. Masaüstü ve network yedekleme çözümleri ile pek çok ödül kazanan Iomega, multimedya ürün çözümleriyle pazar lideri konumunda. Rakipleri arasından marka imajı, güvenirliliği, kolay kullanımı, bilinirliliği ve samimiyeti ile sıyrılan Iomega, ödül kazanan yazılım çözümlerini, ürünleriyle son kullanıcaya ulaştırıyor. Taşınabilir ürünlerinde DropGuard özelliği ile maksimum koruma sunan şirket, network çözümlerinde Vmware onaylı. Iomega’nın PC ve Mac kullanıcıları içinde ürünleri bulunuyor.

Iomega 2008 Haziran ayında veri depolama alanında dünya lideri olan EMC tarafından satın alındı. Taşınabilir yedekleme ürünleri, Media yedeklemeleri ve NAS çözümlerinde Türkiye’de pazar liderliğini hedefleyen Iomega, mevcut müşterilerine, küçük işletmelere ve kurumsal müşterilere EMC’nin teknolojisini sunarak, yeni coğrafyalarda genişleyerek, tedarik zincirini büyütmeyi hedefliyor. Iomega, Fortune Dergisinin ilk 500 şirket sıralaması içerisinde yer alıyor.

Arena Bilgisayar Ürün Müdürü Ulgar Çanak :” Yaptığımız işbirliği ile satış kanalımıza alternatif ürün sunarken, Iomega’nın Türkiye yaygınlığnı 7 bini aşkın bayimiz ile gerçekleştireceğiz. Bu işbirliğinden çok mutluyuz. Hedefimiz, yıl sonuna kadar 2.500.000 Amerikan Doları ciro elde etmek’ dedi.