IP telefonun lideri Avaya

Avaya, Synergy Araştırma Grubu’na göre global Kurumsal IP Telefonu Sevkiyatlarında peşpeşe sekizinci çeyrekte de önde gidiyor. Avaya, hem IP Telefonu gelirlerinde, hem de sevkiyatlarında bir önceki çeyreğe göre pazar payında artış gösteriyor.Rapor, Avaya’nın IP sevkiyatlarındaki payının (Synergy tarafından tanımlandığı gibi) global pazarda, bir önceki çeyreğe göre %21’den %22’ye yükseldiğini göstermektedir. Ayrıca, Synergy’nin analizine göre, şirketin global IP Telefonu gelirlerindeki payı %23’ten %25’e yükselmiştir. Bu rakamlar, araştırmada yer alan şirketler arasında en büyük yüzde artışını göstermektedirler.

Synergy Research Group’un başkanı ve CEO’su Jeremy Duke, “Avaya, IP telefon sevkiyatlarındaki ciddi artış ile birlikte Kurumsal IP telefonu pazarlarında liderliğini korumaya devam etmektedir. Rakamların da ortaya koyduğu gibi Avaya, müşteri tabanını IP teknolojisine taşımayı başarmakta, geleneksel ve yeni rakiplerin karşısında güçlü rekabetini sürdürmektedir.” dedi.

30 Eylül’de sona eren dördüncü mali çeyreğinde ürün satışlarının bir önceki çeyreğe göre yüzde 11.5 arttığını bildiren Avaya, Allstate ve ABN AMRO ile önemli IP telefonu projelerini duyurdu. Bu üç aylık dönemde Avaya ayrıca, yalnızca dördüncü çeyrekte bir milyona yakın IP Telefonu sevkiyatıyla, yedi milyonuncu IP telefonu hattı sevkiyatını da tamamladı. Halen Avaya’nın IP telefonu çözümleri ve yazılımı satışları, geleneksel telefon ekipmanı satışlarının üzerindedir.

Avaya başkan yardımcısı ve Global Communications Solutions başkanı Michael C. Thurk, “Rekabetçi global IP telefonu pazarında liderliğimizin devam etmesinden son derece memnunuz. Müşterilerimizin pek çoğunun, sistem yazılımlarını basitçe geliştirebilmeleri ve örneğin masa üstü telefonları gibi mevcut ekipmanları tekrar kullanabilmeleri, akıllı iletişimlerin ticari fayda ve avantajlarını görmeye başlamaları, IP telefonuna geçişi giderek çekici hale getirmektedir.” dedi.

IP telefonu, bir veri ağı üzerinden ses iletmek için VoIP kullanan yazılım tabanlı teknolojidir. Şirketler maliyetlerini azaltmak, geliştirilmiş ticari süreçler için akıllı iletişimleri teşvik eden ve iletişim ağlarının verimini artıran ileri ticari iletişim uygulamalarından yararlanmak amacıyla hızla yayılan bu teknolojiyi kullanmaktadırlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.