Ana sayfa BT Gündem IP üzerinden iş birlikte yürütülüyor

IP üzerinden iş birlikte yürütülüyor

142
0

Orange Business Services tüm çalışanlar IP ağı üzerinde birlikte çalışarak verimliliği artırmasına yönelik Business Together çözümünü Notel teknolojisi ile sunmaya başladıFrance Telecom’un kurumsal çözüm ve servisler sunan şirketi Orange Business Services, Nortel teknolojisine dayanan bir dizi yeni SIP multimedya servisleri vermeye hazırlanıyor. ”Business Together” adlı yeni servisten ilk olarak Fransa’daki kurumsal müşteriler yararlanacak. France Telecom ve Nortel arasındaki stratejik işbirliğinin bir sonucu olan bu yeni hizmet, kurumlara iletişim ve işbirliği uygulamalarından daha yüksek esneklik ve verimlilikle yararlanma olanağı sunmak için geliştirildi.

Orange Business Services tarafından sağlanan “Business Together”, bir şirketin takım çalışması ortamını en iyi hale getirebilmek için gereksinim duyduğu tüm araçları tek bir arayüzde birleştiriyor. Ses, işbirliği, anlık mesajlaşma ve multimedya iletişim uygulamalarına bilgisayar, IP telefon veya mobil smartphone’dan güvenli erişim sağlayan bu servisle çalışanların, ofiste veya yolda, nerede olurlarsa olsunlar iletişim kurabilmeleri sağlanıyor.

“Business Together” servisinin çalışanların nerede olurlarsa olsunlar, birlikte eş zamanlı çalışabilmelerini sağlayan çığır açıcı bir yenilik olduğunu belirten Orange Business Services Başkan Yardımcısı Barbara Dalibard, “Bu hizmetin pazarda bir benzeri daha yok. 2007’de diğer ülkelere de açılmayı planlıyoruz. Sunduğumuz servisin bütün potansiyelini ortaya koyabilmesi için Nortel ile yakın bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
2004’te France Telecom ve Nortel arasında imzalanan stratejik ortaklık anlaşması ile kurumsal pazarda, özellikle kişiler arası iletişimde ve işbirliğine dayalı çalışmalarda, yeni nesil kesintisiz hizmetleri temel alan IP multimedya servislerinin geliştirilmesi ve uygulamaya konması hedeflenmişti.
Nortel, Güney Avrupa Başkanı Michel Clement konuyla ilgili şunları söyledi: “France Telecom ile olan ortaklığımız, Nortel’in, yeni ve yenilikçi kullanıcı deneyimleri sağlayacak ağların ekonomik olarak geliştirilmesi için tasarlanan teknolojisi ile servis sağlayıcılara gerekli donanımı sağladığının en güçlü kanıtıdır. France Telecom ve Nortel, yeni nesil çözüm ve hizmetler sunma konusunda uzun bir geçmişe sahip. Duyurusunu yaptığımız yeni servis aramızdaki işbirliğinin gücüne güç katıyor”.
Orange “Business Together” servisi, ses ile video, işbirliği, durum bilgisi ve erişilebilirlik uygulamalarını sorunsuz olarak birleştiren Nortel’in SIP Multimedia Communication Server 5200 (MCS 5200) ürününü içeriyor. Bu çözüm, servis sağlayıcıların ağa dayalı teknolojiler ve zenginleştirilmiş iletişim deneyimleri sunabilmeleri için SIP servisini ileri düzeye taşıyor.