Ana sayfa BT Gündem Ipera’dan Anadolu’da AR-GE atağı

Ipera’dan Anadolu’da AR-GE atağı

109
0

İstanbul merkezli teknoloji şirketi IPera, AR-GE yatırımlarını Bursa’da bulunan Uludağ Üniversitesi Teknokenti’nde (ULUTEK) sürdürme kararı aldı. Türkiye’nin önde gelen şirketlerine verimlilik ve maliyet avantajlı iletişim servisleri sunan şirketin yeni katma değerli servisleri Bursa’da geliştirilecek. Açılışla ilgili açıklama yapan IPera İletişim Teknolojileri Yönetim Kurulu Üyesi Umut Kavurmacı, Anadolu’da AR-GE konusunda büyük potansiyelin bulunduğuna dikkat çekerek Bursa’nın sanayide olduğu gibi bilişim teknolojileri konusunda da büyük bir atılım yapacağına inandıklarını ifade etti. Kavurmacı, “Uludağ Üniversitesi’ndeki AR-GE merkezimizde Bilgisayar Teknolojisi eğitimi almış genç ve başarılı arkadaşları istihdam ettik. Hedefimiz bu sayıyı önümüzdeki yıl içerisinde daha da artırmak” diye konuştu.

Uludağ Üniversitesi ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde yeni Ar-Ge ofisini açan IPera İletişim Teknolojileri; 2004 yılından bu yana Telekomünikasyon sektöründe artan rekabet paralelinde ortaya çıkan yeni durumu şirketlerin avantajına olacak şekilde değerlendirmek amacıyla, Tarife Yönetimi, Çağrı Analizi, Görüşme Disiplini, Telefon Sistemi Yönetimi alanlarında yazılım çözümleri geliştirmekte ve danışmanlık hizmetleri sunuyor.
Yapı Kredi Bankası, Bank Asya, Tekstil Bankası, Halk Bank, Eurobank, Bank Pozitif, Deutsche Bank, Mercedes-Benz, Ciner Holding, Eczacıbaşı Holding, Dedeman Holding, Hayat Holding, Migros, Mey İçki, Global Bilgi, Milliyet, Sabah, Turkcell, Ülker, Avea başta olmak üzere birçok kuruluş IPera’nın geliştirdiği yazılımlar ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanıyor.