Ana sayfa BT Gündem iPod Shuffle Türkiye’de

iPod Shuffle Türkiye’de

115
0

Apple’ın geçtiğimiz aylarda duyurduğu, öncü shuffle özelliği ile müzik fanatiklerine gittikleri her yerde favori şarkılarının devamlı karışımını sunan dünyanın en küçük müzikçaları yeni iPod shuffle, Türkiye’de satışa sunuldu. Bir önceki modelin neredeyse yarısı boyutundaki iPod shuffle, 4,1 cm genişliği, 15 gr ağırlığı, yepyeni aluminyum tasarımı ve üzerindeki tokası ile giyilebilir bir iPod. 1 GB hafızası ile 240 şarkı kapasitesine sahip yeni iPod shuffle, farklı bir müzik deneyimi sunuyor.

Apple’ın CEO’su Steve Jobs yeni iPod shuffle hakkında yaptığı açıklamada “İlk gördüğünüzde yeni iPod’un gerçekten bir müzikçalar olduğuna inanmak zor. Ama bu bir gerçek ve 240 adet’e kadar şarkı kapasiteli, inanılmaz küçük, giyilebilir tasarımı ile sadece 15 gr.” dedi.

iPod shuffle, Apple’ın kullanıcıların şarkıları karışık düzende dinleyebileceği popüler shuffle özelliği temel alınarak üretildi. Kullanıcılar sadece bir düğme ile şarkılarını ister karışık düzende isterlerse de sırasıyla dinleyebiliyorlar. Ayrıca iPod shuffle 12 saate kadar pil ömrü ile kesintisiz müzik keyfi sunuyor.

Kullanıcılar, yeni iPod shuffle’ı Mac veya PC’ye birlikte gelen yuva ile bağlayabiliyor ve iTunes’un AutoFill özelliği ile iPod shuffle’ı müzik arşivlerinden otomatik olarak tam kapasite doldurabiliyorlar.

iPod shuffle, beyaz kulaklıklar ve iPod shuffle yuvası ile birlikte geliyor.