IPTV’yi en çok Güneydoğu ve Doğu Anadolu sevdi

TV+, mobil aktif kullanıcı sayısını yüzde 58, IPTV kullanıcı sayısını yüzde 19 artırak toplamda 3 milyon kullanıcı sayısı aştı. TV+’ı mobil cihazlar ve bilgisiyardan en çok izleyen il Bingöl olurken, IPTV kutusuyla televizyon izlemede ise Gaziantep birinci oldu. IPTV’de Doğu ve Güneydoğu liderTürk halkının beklentilerine cevap veren içerikler sunan TV+’ın, cep telefonu, tablet ve bilgisayarda en çok izlendiği ilk 10 şehir listesinde ise ilk sırayı Doğu Anadolu Bölgesi’nden Bingöl aldı. TV+’da mobilden TV, film ve dizi izleme keyfini en fazla yaşayan diğer şehirler ise; Kırıkkale, Bartın, İstanbul, Zonguldak, Ordu, Sakarya, Ankara, Diyarbakır ve Trabzon oldu.
Türkiye ve dünyanın TV yayınlarını, IPTV’den izlemeyi seçen kullanıcılar arasında da birinciliği yine Güneydoğu Anadolu Bölgesi aldı. Gaziantep ilk sırada yer alırken, listede Malatya, Hakkari, Trabzon, Diyarbakır, Adana, İstanbul, Mersin, Burdur ve Kocaeli yer aldı.
Türkiye en çok bu filmleri izledi
Tv+ 2018’de kanal sayısını ise 154’ten 170’e çıkardı. Almanya futbol ligine meraklılar için Bundesliga’nın da aralarında olduğu 16 kanal daha TV+ ayrıcalığına eklendi.
Türkiye’nin 2018’de Tv+ mobilde en çok izlediği yabancı film, romantik/komedi türünde Amerikan yapımı ‘Bağlanmak Yok’, Türk filmleri arasında ise komedi türünde ‘Çalgı Çengi’ oldu. IPTV’de ise ‘Harry Potter Felsefe Taşı’ en çok izlenen filmdi.
IPTV’de Türkiye’nin izlediği filmler sıralamasında çocuk ve genç kullanıcıların tercihleri belirleyici oldu. İşte o filmler: Harry Potter 1: Felsefe Taşı, Sponge Bob Square Pants: Sponge Out Of Water, Lego Filmi, Scooby-Doo! Gizem Başlıyor, Leylekler, Köstebekgiller 2.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.