İş dünyasının yeni yazıcıları

Epson’ın ‘ofis sürdürülebilirliği’ stratejisinin somut bir ifadesi olarak yaratılan bu yazıcılar, yüksek verimliliğe sahip mürekkep kapasitesi, müthiş güvenilirlik ve mükemmel kaliteyi bir araya getiriyor. Bu özelliklere ek olarak, yeni Epson mürekkepli yazıcıları enerji tüketimini %95 azaltarak baskı maliyetini %70 oranında indiriyor. Yüksek sayıda baskı yapan, verimlilik ve düşük maliyete önem veren şirketler için ideal çözüm oluşturuluyor.
Epson; ‘Ofis sürdürülebilirliği’ stratejisi ışığında, kurumsal müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamaya hazır iki yeni ofis tipi inkjet yazıcılar olan Epson B300 ve Epson B500DN’yi piyasaya sundu. Kurumların; baskı ve işletim maliyetlerini düşürmek, lazer kalitesinde çıktılar alabilmek, ve ofis ile ağ ortamlarında gerek duyulan olağanüstü güvenilirliği sağlamak gibi açık ihtiyaçları bulunuyor.
Yüksek kapasiteli ayrı mürekkep kartuşlarıyla, baskı başına maliyet lazer yazıcılara oranla yüzde 70 oranında azaltılmakla birlikte; yine lazer yazıcılara kıyasla yüzde 95 oranında daha düşük enerji tüketimi ile sadece birkaç watt değerinde tüketim imkânı da sağlanıyor. Epson B500DN ile renkli baskı, normal bir lazer yazıcıdaki siyah-beyaz baskıdan daha düşük maliyetle elde ediliyor.

Yüksek verim ve güvenilirlik, düşük tüketim ve çevreye daha az etki
Yüksek baskı hızı (Taslak modunda dakikada 37 baskı ve Normal modda dakikada 33 baskı, ilk sayfa için de sadece 3 saniye), yüksek kapasiteli mürekkep kartuşları (8000 sayfaya kadar), çift yönlü birim (Epson B500DN’de standart) ve 650 yaprağa kadar kâğıt yükleme kapasitesi gibi önemli özellikler bir araya gelerek; bu yazıcıların yüksek hacimli baskı için ideal çözüm oluşturmasını sağlıyor.
“Otomatik Ağızlık Kontrol Sistemi” işlevine sahip gelişmiş yazıcı kafası ile ağızlıklar her zaman kusursuz bir biçimde temiz kalıyor, böylece temizlik işlemlerinin yol açtığı gecikme ve yavaşlamalar son buluyor.
Son nesil Epson DuraBrite Ultra pigment mürekkepleri kullanılarak yüksek kaliteli, suya ve fosforlu kaleme dayanıklı, anında kuruyan ve kâğıda hiç bir zarar vermeyen baskılar elde edilebiliyor.

Epson’ın yeni Ofis Tipi Inkjet Yazıcıları işletim maliyetlerini düşürerek pazar için yeni bir ölçüt değeri ortaya koyuyor
Tasarım aşamasında yapılan seçimler ve teknoloji; Epson’ın dikkat çekici derecede düşük bir baskı maliyeti yakalamasını sağlıyor. Siyah-beyaz baskı, benzer şartlardaki bir lazer yazıcıya göre yüzde 50–70 oranında daha az ücrete mal olurken; renkli sayfa basımında kazanç yüzde 65-75 seviyesine çıkıyor. Bu rakamlar sayesinde, yeni Epson mürekkep püskürtmeli yazıcılarda renkli bir sayfa basmanın maliyeti yaklaşık olarak normal bir lazer yazıcıda siyah-beyaz baskı ile aynı miktara denk geliyor.

Çevre dostu tüketim ve malzemeler
Normal bir lazer yazıcının 800 wattlık enerji tüketimi karşısında sadece 32 wattlık tüketimle Epson B300 ve Epson B500DN çevreci bir performans sergiliyor. Buna göre örneğin bir yıl boyunca bir lazer yazıcının tüketimiyle 7 yeni Epson yazıcısı çalıştırılabiliyor. Boyanın üretim ve imhasında doğaya verilecek hasardan kaçınılmasını sağlayan boya içermeyen tasarım, daha az paketleme (sarf malzemesi kullanımını en aza indiren yüksek verimli mürekkep kartuşları sayesinde), çift yönlü birim yoluyla daha az kâğıt israfı ve son olarak azaltılmış CO2 emisyonuyla Epson’ın doğayı koruma anlayışı tescilleniyor.

Farklı kağıt seçeneklerini kullanma esnekliği
Mürekkep püskürtme teknolojisinin kullanımı lazer teknolojisinden daha esnek bir kağıt kullanımı sağlamakla birlikte, daha fazla sayıda kağıt çeşidinde baskı olanağı sunuyor. Yapışkan kağıt, delikli kağıt, kart, sentetik kağıt ile standart olmayan veya uyarlanabilir kağıt formatlarıyla uyumları sayesinde, Epson B300 ve Epson B500DN medikal raporlar ve test sonucu dökümleri, kimlik belgeleri (kartlar), çeşitli zarf biçimleri, etiketler (örneğin fiyat) ve broşürler gibi özel uygulamalar için dahi mükemmel bir çözüm sunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.