Ana sayfa BT Gündem İş süreçlerinde Appian devri

İş süreçlerinde Appian devri

110
0

Teknolojinin gelişmesiyle kurumlar da iş yapış şekillerini değiştirmeye başladı. Daha verimli olmak ve hem çalışanlardan hem de elde bulunan altyapıdan en doğru biçimde yararlanmak her kurumun hedefi. Bunun için her geçen gün kurumların karmaşık iş süreçlerini yönetmek için çeşitli çözümler ortaya çıkıyor. Son dönemde pazara sunulan bu çözümlerden belki de en ilgi çekeni Procera’nın Türkiye’ye getirdiği Appian ürünü. İş süreci yönetiminin yanında içerik yönetimi ve analitik becerileriyle firmaları daha efektif hale getirmeyi hedefleyen Appian, yüzde yüz internet tabanlı bir yazılım. Yazılımın özelliklerinin başında kolay kullanılabilir olması geliyor. Şu an pazardaki kullanımı ve yönetimi en basit süreç geliştirme yazılımı olan Appian, sonuçları doğrudan karar vericilerin önüne getiren ve bunu çok hızlı şekilde gerçekleştiren bir yapıya sahip. Yazılımın bir diğer özelliği ise esnekliği. Değişen iş koşullarına hızlı bir şekilde ayak uydurmak isteyen firmalar bu yazılım sayesinde iş süreçlerini işlerken değiştirebiliyor, ayarlamaları anında hayata geçirebiliyor. İşin yürüyüşü için kritik öneme sahip dokümanlar yine bu yazılım sayesinde versiyon detayları ile birlikte kolaylıkla yönetilebilmekte. Yazılımın bir diğer özelliği analitik raporlama yapabilmesidir. Gerçek zamanlı analiz yapma yeteneğine sahip olan Appian, dünyada birçok kurumun tercihi.

Bu kurumlardan en büyüğü Amerikan ordusu olarak gösterilyor. Kurumun iki milyondan fazla kullanıcı tarafından erişilen ve halen dünyanın en büyük intraneti olma özelliğini taşıyan Amerikan Knowledge Online (AKO) portalı, sistemin ölçeklenebilir, hızlı ve güvenilir altyapısı sayesinde aynı anda 50 bin kullanıcıya hizmet verebilmektedir. Bunun yanısıra Appian’ın benzersiz entegrasyon özellikleri, AKO sisteminin üçyüzden fazla farklı uygulama ile bağlantılı çalışabilmesine olanak sağlıyor. Amerikan Savunma Bakanlığı’nın “ordunun başarılı teknolojik dönüşüm” sürecinde baş aktör olarak tanımladığı Appian bugün ordunun tek bilgi kaynağı olarak çok kritik bir görev yürütüyor.

Türkiye’ye Procera güvencesiyle gelen Appian, firmanın deneyimli çalışanları tarafından orta ve büyük ölçekli firmalara kuruluyor. Tamamen iş süreci yönetimi konusunda uzmanlaşan ve firmalara 7 gün 24 saat hizmet veren Procera, pazardaki rakiplerine göre büyük avantajlar sunuyor.