Ana sayfa BT Gündem İş zekası da BlackBerry’lerde

İş zekası da BlackBerry’lerde

82
0

MicroStrategy (Londra Sempozyumu’nda MicroStrategy Mobile ürününü tanıttı. MicroStrategy, kablosuz çözüm ve servisleriyle dünyanın küresel iletişim devi olan RIM (Research In Motion) şirketiyle işbirliği yaparak iş zekası araçlarının imkanlarını mobil ortama taşıdı.MicroStrategy Mobile ile iş zekası raporlarının, doğrudan RIM’in BlackBerry mobil cihazları üzerinden erişilebileceğini belirten MicroStrategy, yeni ürünüyle kullanıcıların; iş zekası raporlarını, dashboard ve araştırma sonuçlarını ofis dışındayken ihtiyaç duydukları noktadan görüntüleyebileceklerini açıkladı. MicroStrategy Mobile ile son kullanıcılar, yeniden formatlama ya da ekleme işlemi yapmadan, masaüstü bilgisayarlarında elde ettikleri raporlamalarla aynı düzeyde raporlama elde edebilecekler. Rapor manipülasyon özellikleri, BlackBerry kompakt ekranları üzerinde MicroStrategy Mobile ile en geniş raporları dahil görüntülemeyi mümkün hale geliyor.

MicroStrategy Mobile, telefon, e-posta ve metin mesajları gibi diğer BlackBerry uygulamalarıyla işbirliği içinde çalışır şekilde dizayn edildi. MicroStrategy’nin mobil ürünü, network bant genişliği, sinyal kalitesi ve diğer mobil uygulamaların kullanımına göre dinamik olarak optimize edilebiliyor. BlackBerry hafıza ve network bant genişliği, 1/10 küçültme oranlarını mümkün kılan algoritma sıkıştırma kullanımına bağlı olarak da minimize edilebiliyor.

Tüm düzeyden kullanıcılara uygun olarak tasarlanan MicroStrategy Mobile raporları; kolay görüntüleme, kolay formatlama, yeniden görüntüleme, analiz ve önemli verilere istenilen anda erişme imkanları getiriyor. Kullanıcılar ayrıca; raporlarına offline olarak ya da BlackBerry cihazları bağlantıda olmaksızın da ulaşabiliyor. MicroStrategy Mobile’in öne çıkan özelliklerinden biri, MicroStrategy platformuyla aynı güvenlik özelliklerini, BlackBerry Enterprise® Server altyapısıyla da desteklenir biçimde sunabiliyor olması.

MicroStrategy Mobile, artan mobil çalışan oranıyla farklı sektörlerde oluşan yeni iş zekası gereksinimlerini karşılıyor.

Örneğin:

Finansal hizmetler sunan bir şirketin yöneticisi, organizasyonunun en üst finansal ölçülerini görüntüleyebilir ve şirketi etkileyecek öncelikli kararları ülke dışındayken de verebiliyor.
Bir perakende yöneticisi, tedarikçilerinin satış verilerine ulaşarak, mağazalara göre ürün satış oranlarını saptayabiliyor, böylece mağaza yöneticilerinin satın alma ve yeniden envanter tahsis etmelerine destek olabiliyor.
Bir ilaç mümessili, en son pazar payı oranlarını, reçete satışlarını görüntüleyerek, satış için envanter verilerini hazırlayabilir.
Bir imalathane teknisyeni; müşterisinin geçmiş hizmet kayıtlarını kontrol ederek müşteri hizmetlerini arttırabilir ve gerçekleşen talebe uygun olarak üretim kararı alabilir.
Fortune 500 şirketinden bir pazarlama uzmanı en son pazarlama kampanya analizleri doğrultusunda reklam ajansıyla toplantıdayken geleceğe yönelik kritik kararlar verebilir.
Ventana Araştırma Şirketinden Mark Smith (CEO & EVP): “Hızlı karar alabilme ve aksiyona geçebilmenin daha önce olmadığı kadar önemli hale gelmesiyle operasyonel işlerin de önemli bir kısmı mobil dünyaya taşınıyor. MicroStrategy, MicroStrategy Mobile ile ileriye dönük önemli bir adım atarak, iş zekasını BlackBerry üzerinde bütünüyle interaktif hale getirdi. Raporlar, dashboardlar, araştırmalar ve diğer iş zekası araçlarından mobil olarak yararlanılıyor.”

MicroStrategy COO’su Sanju Bansal: “MicroStrategy Mobile, yöneticilere; mobil üretkenliği ve bilgiye dayalı karar verebilmeyi zaman ve mekandan bağımsız olarak sağlıyor. Kullanıcılar, kişisel mobil cihazlarıyla iş zekası platformunu avuç içine sığdırdılar, özel bir eğitim olmaksızın raporlarını analiz edebiliyor ve işlerini yönetebiliyorlar ”