Ana sayfa BT Gündem İş zekasında Microstrategy sadakati

İş zekasında Microstrategy sadakati

134
0

En kapsamlı ve bağımsız İş Zekası pazar teftiş kurulu OLAP Survey 6, dünyanın en büyük İş Zekası yazılım sunucusu MicroStrategy kullanıcılarının “en sadık ve en memnun” kişiler olduğunu söyledi. Endüstri analisti Nigel Pendse ve Survey.com tarafından yönetilen İş Zekası pazar teftiş kurulu OLAP Survey 6’in yaptığı İş Zekası Ürünleri Müşteri Sadakati Araştırmasında birinci sırayı MicroStrategy® Incorporated aldı. %83,3 oranında müşteri sadakati geri dönüşü alan MicroStrategy’nin bu başarısı aynı zamanda, şimdiye kadar alınmış en yüksek İş Zekası yazılım ürünü derecesi. OLAP Surveys’in bu yılki değerlendirmesi, 87 ülkeden 1679 organizasyonun deneyimleri sonucu oluşturuldu.

Müşterinin ürünlerle memnun edilmesiyle müşteri sadakatinin oluştuğunu belirten OLAP Surveys 6, ürünlerle birlikte satış sonrası hizmet, ürünlerin yenilenebilirliği ve satış ağının da bu başarıda büyük payı olduğunu kaydetti. Konuyla ilgili olarak değerlendirmede bulunan OLAP Survey 6 yetkilisi Nigel Pendse, “Üçüncü yılda da MicroStrategy’nin müşteri sadakati konusunda bir numara olarak değerlendirilmesi dikkate değer bir başarıdır. Sonuçlar, zayıf müşteri sadakatine sahip İş Zekası spektrumunu kazanmaya çalışan ve büyüme tabanlı stratejiler izleyen, en bilinen satıcılar tarafından da onaylandı. Gerçek şu ki, başka hiçbir ürün, bu başarıyı gösteremez ve MicroStrategy’nin müşterisi kadar sadık olamaz” dedi.

Sonuçtan çok memnun olduklarını belirten MicroStrategy Operasyon Yönetici Şefi Sanju Bansal ise “MicroStrategy olarak gurur duyuyoruz. Müşterilerimiz bir kez daha, MicroStrategy ürün ve servislerine olan sadakatlerini gösterdi” açıklamasında bulundu.
Obase Genel Müdürü Dr. Bülent Dal “Dünya genelinde 1600’ün üzerinde firma arasında gerçekleştirilen araştırmada çıkan bu sevindirici sonucun, Türkiye’de de fazlasıyla devam ettiğini görüyoruz. Müşterilerimizin büyük bir çoğunluğu tüm İş Zekası uygulamalarında MicroStrategy’yi standardize ederek kullanıyor ve yeni eklenen kurum içi ve kurum dışı uygulamalar ile MicroStrategy her geçen gün daha fazla ‘vazgeçilmez’ hale geliyor.”

OLAP Survey 6 Müşteri Sadakati sıralaması

İş Zekası Satıcısı Müşteri Sadakati Değerlendirmesi

MicroStrategy 83%
Cognos Analysis 74%
SAP BW 67%
Hyperion Essbase 64%
Business Objects 56%
Oracle Discoverer 41%

Araştırmanın tamamına http://www.survey.com/olap adresinden ulaşılabilir.