Ana sayfa BT Gündem İşbankası memur sınavlarını elektronik ortamda yapmaya başladı

İşbankası memur sınavlarını elektronik ortamda yapmaya başladı

119
0

İş Bankası, memur ihtiyacını karşılamak üzere yapılan sınavları artık elektronik ortama taşıdı. İşe başvurma ve işe giriş süreçlerinde hız ve kolaylık sağlayan yeni uygulamanın adı ise e-MAS (Elektronik Memur Alım Sınavı).Bu yılın eylül ayına kadar basılı kitapçık ve cevap kâğıtları üzerinden yazılı sınav şeklinde uygulanan Memur Alım Sınavları, İş Bankası’nın Bilgi İşlem Müdürlüğü, Yazılım Geliştirme Müdürlüğü ve Eğitim Müdürlüğü’nün ortak çalışması sonucunda oluşturulan güvenli altyapı üzerinden bilgisayar ortamına taşındı.

Eğitim Müdürlüğü’nün özel olarak tasarlanan bilgisayar salonlarında elektronik ortamda gerçekleştirilen sınavda adaylar, birer saat süren Genel Yetenek Testi ile Mesleki Kişilik Envanteri Testine tabi tutuluyor. Gün içerisinde her oturumda, zorluk dereceleri eşit, farklı soru setleri yöneltiliyor.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Tülin Aykın, memur ihtiyacının süreklilik göstermesi ve özellikle İstanbul bölgesinde bu ihtiyacın kısa sürede giderilmesinin getirdiği zorunluluk nedeniyle sınavı elektronik ortama taşıdıklarını belirtti. Aykın şöyle devam etti: “Teknolojik imkânlardan yararlanılarak süreç daha hızlı hale getirildi. Memur Alım Sınavı’nı şimdilik İstanbul bölgesinden başvuran adaylar için elektronik ortamda uygulamaya başladık. Günde 315 adayı sınava alabilecek bir ortam hazırladık. Türkiye’de ilk kez İş Bankası tarafından uygulanmaya başlanan e-MAS bize çok önemli bir zaman ve maliyet tasarrufu sağladı.”

e-MAS’a katılmak için adayların www.isbank.com.tr adresine özgeçmişlerini kaydetmeleri yeterli oluyor. Gerekli koşulları taşıyan adaylar İş Bankası İnsan Kaynakları Müdürlüğü’nün gönderdiği elektronik davetiye ile sınava davet ediliyorlar. Uygulamanın önümüzdeki dönemlerde olanaklar ölçüsünde yaygınlaştırılması da planlanıyor