İsmet Koyun’un KOBIL WesterOps’un yarısını satın aldı

Almanya merkezli dijital güvenlik şirketi KOBIL, Türk şirketi WesterOps'un yüzde 50'sini satın aldı

KOBIL, web ve mobil tabanlı uygulamalar, otomasyon ve bulut konusunda uzmanlaşan Türkiye merkezli WesterOps’un yüzde 50 hissesini satın aldı. Türkiye merkezli WesterOps, web ve mobil tabanlı uygulamalar, otomasyon ve bulut konusunda uzman. Bu satın almayla KOBIL Super App içinde çalışacak teknolojileri ve servisleri geliştirmeyi hedefliyor. KOBIL, teknoloji vizyonuna katkı sunabilecek teknoloji alanındaki startup’lara yatırıma devam ederken, startup’ları ortak müşteri ağından faydalandırarak global oyuncu olmalarını sağlıyor.

Türkiye’den Almanya’ya öğrenci olarak giden İsmet Koyun tarafından 1986 yılında Koyun Bilgisayar ismi ile kurulan KOBIL, geçen 35 yıllık süreç içerisinde dijital kimlik uygulamaları üzerine yoğunlaştı. Kobil başta Almanya ve Avrupa olmak üzere finansal kurumlar ve e-hizmet sunan kurumlar için kritik müşteri ve işlem bilgilerini korumak üzere hizmetler sunuyor.

KOBIL Kurucusu İsmet Koyun

 “DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜN BİR SONRAKİ ADIMINI İNŞA EDİYORUZ”

WesterOps yatırımlarına ilişkin değerlendirmede bulunan KOBIL Grup Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Koyun, güvenlik teknolojilerinde hep daha ileriyi hedeflediklerini belirterek, şöyle konuştu: “KOBIL olarak bizler dijital dönüşümün bir sonraki adımını inşa ediyoruz. 35 yılı aşan tecrübemiz ve aralıksız devam eden Ar-Ge çalışmalarımızla trendleri takip etmiyor; trendleri belirliyor, geleceğe yön veriyoruz. Geleceğe yön verebilecek teknolojilere de yatırımlarımızı sürdürüyoruz. 4 yıl önce başlayan iş ortaklığımızı yeni bir boyuta taşıdık. Gençlere ve teknoloji alanında gelişime açık startup’lara yatırım yapıyoruz. Gelişim, kalite ve büyümeye güçlü bir şekilde odaklanmış WesterOps’a yatırım yapmaktan mutluyuz. Bu birlikteliğin gücümüze güç katacağına inanıyoruz.”

“KOBIL İLE KÜRESEL BAŞARILARA İMZA ATACAĞIZ”

Müşterilerin bilgi teknolojileri varlıklarını daha etkin yönetmesine ve dijital dönüşüm süreçlerini hızlandırmasına imkân veren WesterOps’un Kurucu Genel Müdürü Gökhan Fazlı Çelik de şu değerlendirmede bulundu: “WesterOps olarak KOBIL ile ortak olmanın gururunu yaşıyoruz. Önümüzdeki dönem için de oldukça heyecanlıyız. KOBIL’in dijital kimlik ve güvenlik alanında Avrupa çapındaki lider konumundan alacağımız güç ile erişebileceğimiz pazarlar ve beraber geliştireceğimiz yeni ürünler sayesinde küresel ölçekte başarılı olacak işlere imza atmak istiyoruz. Birbirini tamamlayan ekiplerle yaratacağımız sinerji neticesinde müşterilerimize yönelik değer önerilerimizi artırmayı ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha kolay ve daha güvenli şekilde giderecek çözümleri sunarak uçtan uca hizmet vermeyi hedefliyoruz.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu