Ana sayfa BT Gündem İsrail ve Türk AR-GE’ciler birlikte çalışacak

İsrail ve Türk AR-GE’ciler birlikte çalışacak

92
0

Türkiye ile İsrail arasındaki “Bilimsel İşbirliği Anlaşması” çerçevesinde, iki ülke arasında Ar-Ge işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla uluslararası Ar-Ge projeleri desteklenmektedir. Her iki ülkeden firmaların ve firmalar ile birlikte çalışacak üniversite veya araştırma kurumlarının da yer alabileceği projeler, Ericsson Eureka programı kapsamında desteklenecek.Bu doğrultuda, TÜBİTAK ve MATİMOP, sunulan projelerin Ar-Ge içeriğinin ve proje planının uygunluğunu, Ericsson da projelerin teknik yeterliliğinin ve pazar potansiyelinin değerlendirmesini gerçekleştirecek.
Ortak çağrıda desteklenecek projelerin aşağıdaki teknoloji alanlarında olması gerekiyor:
• TV ve multimedya servisleri
• Konum bazlı teknolojiler ve uygulamalar
• IP bazlı servisler
• Gelişmiş ses servisleri

30 Temmuz 2007 tarihinde açılan çağrıya proje sunacak firmaların, proje önerilerini en geç 9 Ekim 2007 tarihine kadar [email protected] adresine göndermeleri gerekiyor.

Projelere sağlanan destek miktarı projelerin niteliğine göre belirlenecek olup, projelerde yer alan büyük firmaların Ar-Ge harcamalarının %60’ı, KOBİ’lerin ise %75’i hibe olarak desteklenecek. Projelere sağlanan desteklerin miktarında ve süresinde herhangi bir kısıtlama olmayacak.

Ortak çağrı hakkında ayrıntılı bilgi için: http://www.ericssonpartnerport.com/eureka