İstanbul metrosunda internet hizmeti başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait, M2 Yenikapı Hacıosman metro hattında İsttelkom tarafından ücretsiz sunulan İBB Wifi hizmeti verilmeye başlanıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne  ait M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı’nda ücretsiz İBB WiFi hizmeti başladı. Bu hattı kullanan İstanbullular yolculuk esnasında internet kullanabilecek. Diğer hatlarda da çalışmalar sürüyor.

İstanbullular İBB’ye ait metrolarda internet hizmeti almaya başladı. İlk test, M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı’nda başarıyla gerçekleştirildi. Uzun zamandır iletişime kapalı olan metro hatları internete yeniden açıldı. Bu hattı kullanan İstanbullular yolculuk esnasında internete erişmeye devam edebilecek.

 Diğer metro hatlarında da ücretsiz internet hizmeti sağlanması için çalışmalar sürüyor. İBB meclisinin Ekim ayında aldığı metrolarda internet hizmeti kararı, ilk olarak M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı’nda hayata geçti. 

Her gün metrolarda seyahat eden 2 milyon vatandaşımız internetten keyifle faydalanabilecek. Tüm yolcular, akıllı telefonlarıyla İBB’nin ücretsiz WiFi hizmetinden sesli görüşme de gerçekleştirebilecek.

Proje metrolara yatırım yapan GSM şirketleri ve diğer özel kuruluşlara ait atıl kapasitelere aynı zamanda önemli iletişimsel ve ekonomik katkı sağlayacak.

Metrolarda internet altyapısı başta acil durumlar olmak üzere deprem vb. diğer afet durumlarında vatandaşlara ulaşım için kritik öneme sahip.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu