Ana sayfa BT Gündem İstanbul Teknokent 2007 başında start alacak

İstanbul Teknokent 2007 başında start alacak

105
0

İstanbul Ticaret Odası’nın 135 meclis üyesinin katılımıyla gerçekleştirilen “İTO Çalışma Toplantısı” Kocaeli’nin Maşukiye beldesinde yapıldı. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantının ardından bir açıklama yapan İTO Başkanı Murat Yalçıntaş 2007’deki en önemli projelerini oda üyelerinin tüm işlemlerini kendi bilgisayarları başında yapmalarını sağlayacak e-ito projesi ve İstanbul’un Anadolu yakasında yapılması beklenen İstanbul Teknokent projesi olduğunu söyledi. Yalçıntaş Teknokent ile ilgili olarak yılın ilk çeyreğinde somut adımlar atılacağını belirterek hala yeri konusunda bir açıklama yapılmayan İstanbul Teknokent’in nereye yapılacağını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağını belirtti.

Yaklaşık 200 dönüm arazi üzerine kurulacak olan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de ortak olacağı teknokentin arsasının yerini açıklanmama sebebi olarak ise arsa spekülasyonu yapılmaması gösteriliyor. Ancak çeşitli kaynaklar Teknokent’in Kurtköy taraflarında yapılacağı beklentisini taşıyor.

E-ito 2007 Ocak’ta

İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, 2007’de İTO’nun birçok projeyi gerçekleştireceğini ve bunların arasında en önemlisinin e-İTO projesi olduğunu söyleyerek ” Ocakta devreye girecek. Bu proje sayesinde üyelerimiz odaya gelmeden tüm işlemlerini kendi ofislerinde, bilgisayarlarının başlarında görebilecek ” dedi.