İTÜ ARI Teknokent’in yeni CEO’su Deniz Tunçalp oldu

İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde faaliyetlerine devam eden ARI Teknokent’in CEO’su görevinden ayrılırken, 16 Kasım Cuma gününden itibaren Pazarlama ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Deniz Tunçalp CEO’luk görevine getirildi. İzmir Fen Lisesi’nin ardından Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği okuyan Deniz Tunçalp Master derecesini ise yine ODTÜ’de, Bilgi Sistemleri, Sistem yönetimi ve Endüstri Mühendisliği alanında aldı. Doktorasını ise Sabancı Üniversitesi’nde yönetim alanında verdi.İş hayatına Gartner araştırma şirketinde iş geliştirme uzmanı olarak başlayan Tunçalp aralarında KobiNET ve KOSGEB’in B2B portal projesinin de olduğu projelere bağımsız danışmanlık yaptı, çeşitli danışmanlık şirketlerinde danışman olarak yer aldı. 2000 yılıda Türkiye’nin ilk sibergüvenlik start-up’u InfoSecure’u kuran Tunçalp, 3 yıl sonra şirketini InfonNet’e sattı. Daha sonra profesyonel hayata dönen Deniz Tunçalp yaklaşık altı yıl boyunca Turkcell’de Bilgi Güvenliği Uzmanı, Mobil İmza Yöneticisi ve Sanal Mobil Operatörlük Kıdemli Müdürü olarak çalıştı.
Turkcell sonrasında akademik alanında kendisine yol çizmeye karar veren Tunçalp Sabancı Üniversitesi’nden sonra 2011’de İTÜ’de akademisyen olarak görev almaya başladı. Akademisyenlik yanında İTÜ’de rektör danışmanlığı da yapan Tunçalp son olarak 2015 yılından itibaren İTÜ ARI Teknokentte çeşitli yönetim kademelerinde çalıştı. CEO’luktan önce, İTÜ Arı Teknokent’te, operasyon ve pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcılığı pozisyonlarını yürütüyordu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.