Japon Softbank ABD’li Sprint’i satın aldı

Japon Softbank bu sabah ABD’li operatör Sprint’in yüzde 70’lik hissesini toplam 20.1 Milyar Dolara satın almak için anlaşmaya varıldığını duyurdu. 2013 yılı ortasında tamamlanması beklenilen satınalma Sprint hissedarlarına ödenecek olan 12.1 milyar dolarlık nakiti ve “YENİ” Sprint için sağlanacak 8 milyar dolarlık sermaye yatırımını içeriyor.

Softbank CEO’su Masayoshi Son pazarda önemli bir oyuncu olacaklarını belirtirken “Mobil gelirlerde dünyanın en büyük üç şirketinden birisi oluyoruz” dedi. Son, ayrıca Softbank’ın etkisi ile Sprint’in ABD pazarında AT&T ve Verizon Wireless ile daha iyi rekabet edebilir hale geleceğini belirtti.

Sprint’in mevcut CEO’su Dan Hesse “YENİ” Sprint’in de CEO’su olmaya devam edecek. Şirketin merkezi ise Overland Park, Kansas ABD olmaya devam edecek.

Softbank’ın sahibi olduğu ve ortak olduğu bazı girişimler ise şöyle sıralanıyor : Yahoo, Alibaba, Ustream, Cybertrust, The Huffington Post, paper.li, Zynga…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.