Java Uzmanları haydi yarışmaya

Sun Microsystems ve Siemens Communications tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen uluslararası Java Masters yarışmasına başvurular başladı. Yeni mobil Java uygulamalarının geliştirilmesini amaçlayan yarışmaya başvurular 15 Mayıs 2005 tarihine kadar yapılabilecek. Yeni mobil uygulamaların geliştirilmesini amaçlayan ve yazılım geliştiricilere açık yarışmaya 15 Mayıs 2005 tarihine kadar başvuru yapılabilecek. Katılımcılar, yenilikçi uygulamalarını Siemens S65, M65 ve CX70 mobil telefonları için geliştirecekler. Sun ve Siemens Communications, yarışmayı bu yıl ‘Öğrenci Java Master’ ve ‘Profesyonel Java Master’ olmak üzere iki kategoride organize ediyor ve bu nedenle öğrencilerin yanı sıra mobil telefonlar için Java uygulamaları geliştiren daha fazla şirketi katılıma davet ediyor.

Java Platformu (J2ME) üzerinde yeni mobil uygulamalar geliştiren dünya çapındaki geliştiricilerin motivasyonunu amaçlayan Java Masters 2005’ de, ilk üçe girenler çok cazip hediyelerle ödüllendirilecek. Siemens S65, M65 ve CX70 mobil cep telefonları için hazırlanacak yaratıcı Java uygulamaları arasında S65 iş telefonu için JSR82 standartlarına dayalı Bluetooth uygulamaları ön sırada değerlendirilecek. M65 modeli için ise Siemens Communications ve Sun, harici aksesuarların (seri arayüz API) seçimine olanak sağlayan ve hem spor hem de boş zaman uğraşılarında kullanılabilecek yaratıcı fikirlerin kombinasyonlarını bekliyor. CX70 için JSR184 tabanlı 3-boyutlu uygulama geliştiren adaylara ise hayallerine sınır koymamalarını öneren Sun ve Siemens Communications, tüm geliştiricilere gerekli araçları da sağlıyor.

Yarışma sonuçları 16-17 Ağustos 2005 tarihleri arasında Leipzig’de gerçekleştirilecek ‘Games Convention Developer Conference’ etkinliğinde açıklanacak. Birinciler, ödül törenleri için seyahatin yanı sıra Sun ve Siemens Communications’dan bir dizi teknoloji ödülünden istediklerini seçebilecekler. İkinci ve üçüncülükleri kazananlar da yine teknoloji hediyelerine sahip olacaklar. Profesyonel kategoride yarışan firmalar ise ‘Unified Testing Initiative’ (http://www.javaverified.com) da test şansı kazanacaklar.

Java Masters yarışmasına www.javamasters.org İnternet adresinden kayıt yaptırılabiliyor. Sun Microsystems ve Siemens Communications’ın teknoloji ve pazarlama uzmanlarından oluşan jüri, değerlendirmelerinde kalite, caziplik, yaratıcılık ve son kullanıcıya sunduğu kolaylıkları gözönünde bulunduracak. İlk üçe girenler, jürinin seçeceği ilk 10 adayın Internet’te oylanmasıyla belirlenecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.