Kaan Terzioğlu, 32 ülkede faaliyet gösteren Digicel YK üyesi oldu

Kaan Terzioğlu, ağırlıklı olarak Karayipler olarak anılan bölgede 32 ülkede faaliyet gösteren Digicel isimli operatörün Yönetim Kurulu Üyeliği’ne atandı. Bugün, Irısh Times isimli gazetede yayımlanan atama haberini paylaşan Kaan Terzioğlu, 25’inci yılını kutlayan Turkcell CEO’luğu görevinden, 25’inci yıl basın toplantısının hemen ardından sürpriz bir şekilde yaklaşık dört yıl hizmet ettiği Turkcell’deki görevinden ayrılmıştı.
Digicel
Digicel ismi ise yakın dönemde, Turkcell’in e-ihracat hamlesi çerçevesinde, Turkcell Dijital Servis ihraçlarını yaptığı ilk operatörler arasında duyurmuştu. Digicel’in, Kaan Terzioğlu’nun dijital operatör vizyonundan yararlanmak istediği görülüyor.

Kaan Terzioğlu Kimdir?

Kaan Terzioğlu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden 1990 yılında mezun oldu. Aynı yıl Arthur Andersen Türkiye’de Bağımsız Denetim Uzmanı ve Mali Müşavir olarak görev aldı. 1992 yılında Arthur Andersen ABD’de Bilişim Stratejileri ve Güvenliği Uzmanı, 1994 yılında ise Arthur Andersen Belçika’da Bilgi Yönetimi ve Dijital Strateji Hizmetleri Lideri, 1998 yılında Arthur Andersen Türkiye’de Danışmanlık Hizmetleri Türkiye Operasyonları Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. 1999-2012 yılları arasında Cisco Systems Brüksel ofisinde sırasıyla, EMEA Bölgesi e-ticaret Strateji Takım Lideri, EMEA Bölgesi İleri Teknoloji Satış Direktörü, Teknoloji Pazarlama Organizasyonu Yönetici Direktör EMEA ve Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı görevlerini üstlendi. 3 Nisan 2012 tarihinde Akbank’a Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan Terzioğlu, ayrıca yine Sabancı Holding şirketlerinden Aksigorta A.Ş., Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş., ve Carrefoursa A.Ş.’de  Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı.
1 Nisan 2015’te, Turkcell CEO’luğu koltuğuna oturdu. Bu görevi 15 Mart 2019 tarihine kadar yürüttü.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu