Kaan Terzioğlu, Hollanda merkezli VEON Group’a COO oluyor

Mart ayı sonunda Turkcell CEO’luğundan ayrılan Kaan Terzioğlu, Hollanda Merkezli Veon Group’un eş COO’larından birisi oluyor.

Veon Group’tan yapılan açıklamaya göre, Haziran ayında VEON Group yönetim kurulu üyesi olarak atanan Kaan Terzioğlu, 1 Kasım 2019’dan itibaren, grubun eş Chief Operations Officer’larından birisi olarak göreve başlıyor. (Operasyondan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi). Diğer COO ise 1 Eylül’de Facebook’tan Veon’a katılan Sergi Herrero. Veon Group’un CEO’su olarak Ursula Burns görev yapmaya devam edecek.

Kaan Terzioğlu Kimdir

Kaan Terzioğlu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden 1990 yılında mezun oldu. Aynı yıl Arthur Andersen Türkiye’de Bağımsız Denetim Uzmanı ve Mali Müşavir olarak görev aldı. 1992 yılında Arthur Andersen ABD’de Bilişim Stratejileri ve Güvenliği Uzmanı, 1994 yılında ise Arthur Andersen Belçika’da Bilgi Yönetimi ve Dijital Strateji Hizmetleri Lideri, 1998 yılında Arthur Andersen Türkiye’de Danışmanlık Hizmetleri Türkiye Operasyonları Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. 1999-2012 yılları arasında Cisco Systems Brüksel ofisinde sırasıyla, EMEA Bölgesi e-ticaret Strateji Takım Lideri, EMEA Bölgesi İleri Teknoloji Satış Direktörü, Teknoloji Pazarlama Organizasyonu Yönetici Direktör EMEA ve Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı görevlerini üstlendi. 3 Nisan 2012 tarihinde Akbank’a Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan Terzioğlu, ayrıca yine Sabancı Holding şirketlerinden Aksigorta A.Ş., Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş., ve Carrefoursa A.Ş.’de  Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı.
1 Nisan 2015’te, Turkcell CEO’luğu koltuğuna oturdu. Bu görevi 15 Mart 2019 tarihine kadar yürüttü.

Terzioğlu, Mayıs ayı sonunda Karayiplerde 32 ülkede faaliyet gösteren Digicel’in Yönetim Kurulu üyeliğine atandı. Haziran ayı başında ise Turkcell’in ortaklarından Rus Alfa grubunun sahibi olduğu Hollanda Merkezli VEON Group’un Yönetim Kurulu üyeliği koltuğuna oturdu. Terzioğlu, Operasyondan Sorumlu İcra Kurulu üyeliğini, Veon’a Facebook’tan katılan Sergi Herrero ile eş zamanlı olarak yürütecek.

Veon Group, Turkcell’in ortağı Mikhail Fridman’ın şirketi

Veon Group, Hollanda Amsterdam merkezli bir telekom şirketi. Şirketin ana hissedarı ise Turkcell’in ortağı Rus Alfa Group’un da büyük hissedarı olan Mikhail Fridman.
Turkcell’de ortaklar arasında hisse kavgaları sırasında bu grubun adı, LetterOne isimli şirket ve Mikhaill Fridman ismi oldukça sık bulunmuştu. Son olarak Alfa Grubu’nun Turkcell’de dolaylı olarak yüzde 13’ün üzerinde hissesi bulunuyor.
Bu gelişmelerden sonra, Kaan Terzioğlu, Turkcell Yönetim Kurulu’nda da bu grubu temsilen yer alır mı? Bekleyip göreceğiz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.