Kablo İnternet fiyatta ADSL’i yakaladı

Kablo TV şebekesi üzerinden verilen internet bağlantı ücretlerinde indirime gidildi. Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş tarafından yapılan açıklamada, kablo hizmetlerinde başlattığı projeler kapsamında öncelikle Kablo TV şebekesi üzerinden sağlanan internet hizmetlerini yaygınlaştırmak amacıyla tarifelerini yeniden düzenledi. Tüm kapasiteler için 30 YTL ilk bağlantı ücreti alınacak Kablo İnternet Hizmetlerinde KDV ve Özel İletişim Vergisi de yeni tarifeler şöyle oluştu:

128 K 36-

256 K 49 YTL

512 K 99 YTL

1024 K 169 YTL

2048 K 269 YTL

Türksat A.Ş. Genel Müdürü Dr. Osman Dur, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada , ülkemizi ve insanlarımızı bilgi ve haberleşme teknolojilerinin tüm imkânlarıyla tanıştırmayı ilke edindiklerini belirtti. Dr. Osman DUR ayrıca, KabloTV ve KabloInternet hizmetlerinin yaygınlaşıp gelişmesini ve başta TurksatDijital olmak üzere, TurksatVoIP gibi yenilikleri en kısa sürede hizmete sunmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Türksat A.Ş, halen 21 ilde 1.2 milyon aboneye Kablo TV hizmeti ulaştırıyor. Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Samsun, Tekirdağ, Yalova ve Zonguldak’a Kablo TV hizmeti verilirken Kablo İnternet hizmeti Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya ve Tekirdağ olmak üzere 12 ilde verilebiliyor.

Türksat A.Ş, Kablo TV ve Kablo İnternet hizmetlerinin yaygınlaşarak gelişmesini ve başta TürksatDijital olmak üzere TürksatVoIP gibi yenilikleri de kısa süre içinde hizmete sunmayı planlıyor. Öte yandan Türksat A.Ş, tahsilat konusunda PTT Genel Müdürlüğü ile anlaşmaya vardı. Kablo İnternet abonelik ve bağlantı ücretleri, gelecek yıldan itibaren PTT Genel Müdürlüğü tarafından tahsil edilecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.