Kablosuz özgürlük için Jaguar-Motorola işbirliği

Kablosuz iletişimin dünya devi Motorola ve efsane otomobil markası Jaguar, araç içi kablosuz iletişim konusunda global bir birliktelik içine girdiklerini açıkladılar. Motorola ve Jaguar yetkilileri yaptıkları açıklamada; tüm 2005 model Jaguar marka otomobillerde, Bluetooth kablosuz teknoloji aracılığı ile hands free, araç içi konuşma olanağı sunulacağını belirttiler.Araç içi kablosuz iletişim kolaylığından yararlanmak isteyen Jaguar sahipleri, Jaguar onaylı Bluetooth kablosuz iletişim özelliğine sahip Motorola cep telefonu ile bu keyfi yaşayabiliyorlar. Kurulan kablosuz bağlantı sayesinde cep telefonunun fiziksel olarak araca bağlı olması da gerekmiyor. Cep telefonu çantada veya cepte bile olsa bağlantı kolaylıkla kurulabiliyor.

Jaguar Bluetooth Sistem, cep telefonu kullanıcılarına sınırsız entegrasyon olanağı da tanıyor. Jaguar onaylı Bluetooth kablosuz iletişim özelliğine sahip Motorola cep telefonu, Jaguar Bluetooth Sisteme bağlandıktan sonra telefon rehberindeki tüm numaralar ve isimler sisteme yükleniyor. Sürücü, entegre direksiyon sitemi ve aracın ses sistemi aracılığı ile gelen aramalarına cevap verebiliyor veya telefon rehberindeki herhangi bir numarayla anında bağlantı kurabiliyor. Jaguar kullanıcıları aynı zamanda, sesli arama özelliğini kullanarak basit komutlarla diledikleri kişiyi arayabiliyorlar.

Jaguar Bluetooth sistemi cep telefonuna bir arama geldiğinde, arayanın bilgilerini anında görüntülüyor ve aracın müzik sistemini otomatik olarak sessiz konuma geçiriyor. Eğer sürücü konuşmayı kabul ederse ses direkt olarak aracın ses sitemi ve hoparlorleri ile içeri veriliyor. Üstelik sistemin bütün Jaguar modellerine uyum içinde tasarlanan yapısı ve Motorola’nın gelişmiş eko önleyici teknolojisi sayesinde konuşma esnasında kesinti, ses kaybı veya yankılanma yaşanmıyor.

Jaguar Bluetooth Sistem, Jaguar onaylı Bluetooth kablosuz iletişim özelliğine sahip Motorola cep telefonları ile çalışabiliyor. Motorola’nın araç içi hands free iletişim özellikli cep telefonları global olarak, isteğe bağlı şekilde fabrikadan sipariş edilebiliyor veya satış anında yüklenebiliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.