Ana sayfa BT Gündem Kamu İş Zekası’nda SAS diyor

Kamu İş Zekası’nda SAS diyor

111
0

SAS Institute, kamuya hizmet sağlayan katma değerli çözüm ortaklığı programı ile GovernmentVAR Dergisi tarafından ödüle layık görüldü. Dergi tarafından 5 yıldızlı iş ortağı olarak onurlandırılan SAS Institute GovernmentVAR Dergisi’nin 5 Yıldızlı Kamu İş Ortakları Program kitapçığında da yer aldı. SAS bunlara ek olarak, kurumsal uygulamalarını yerel ve merkezi kamu birimleri için dikey çözümler haline getiren çözüm ortakları için sunduğu satış, destek ve servis hizmetleri ile de “Top SLED Program Ödülü”nü kazandı. Bu ödül, SAS’ın kamuya hizmet sağlayan iş ortaklarına ne kadar önem verdiğinin göstergesi niteliğinde.SAS’ın iş ortaklarına inancını ve onları memnun etmek için ne kadar çalıştıklarının göstergesi olan bu tip ödülleri almanın kendilerini onurlandırdığını söyleyen SAS ABD Kamu Operasyonları’ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı Tom Mazich “Ödül, iş ortaklarımız için de doğru tedarikçi ile çalıştıklarını kanıtlıyor. Kamu hizmet alanında çalışan servis sağlayıcılar ve sistem entegratörlerinin, satış ve iş hedeflerini gerçekleştirmek için ne tip programlara ve girişimlere ihtiyacı olduğunu biliyoruz. İş ortaklarımızın, kendilerine ve onların başarılarına inandığımızı bilmesini istiyoruz. Böylelikle SAS İş Zekâsı çözümlerinin gücünü yerel ve merkezi kamu yönetimlerine taşıyabiliriz” diyor.

GovernmetVAR Dergisi her yıl kamuya hizmet eden tedarikçi, entegratör ve çözüm sağlayıcılarına çeşitli puanlar veriyor. GovernmentVAR Dergisi’nin 5 yıldız derecelendirmesi ise kamu ve eğitim sektörü için en kapsamlı kanal çözümü sunan tedarikçi için yapılıyor. Bu derecelendirmenin amacı ise yeni bir pazara girmeye çalışan Katma Değerli Satıcıların (VAR – Value Added Reseller), gerek duydukları servis, destek ve ürünleri sunan tedarikçileri daha rahat görebilmeleri.

Türkiye’ye Ait İstatistiki Bilgiler SAS İle Tespit Ediliyor

Fiyat endekslerinin hesaplanması, işgücü ve istihdam endeksleri, hane halkı bütçe anketleri, gelir dağılımı, yoksulluk çalışmaları, dış ticaret istatistikleri gibi bir çok alana ait araştırmalar yapan TÜİK, tüm bu araştırmalarını SAS Kurumsal Zekâ Çözümleri sayesinde yorumluyor.

Kurumsal Zekâ projesi kapsamında, SAS Institute ile birlikte uzun süreli bir işbirliği yapan TÜİK, SAS Kurumsal Zekâ Çözümleri ile Türkiye genelinde gerçekleştirdiği araştırma ve anket sonuçlarını farklı ortamlardan ortak bir veritabanı içine gönderebiliyor. SAS Kurumsal Zekâ Çözümü ile ortak veritabanı ve oluşturulan diğer farklı veritabanları üzerinde bulunan verilere ulaşılıp bilgiler çok daha hızlı bir şekilde raporlanabiliyor, sonuçlara ulaşılabiliyor. İster bir veri tabanı üzerinde olsun, ister metin formatında olsun her türlü veriye ulaşabilen çözüm sayesinde, TÜİK Türkiye’ye ait bilgilerin raporlarını çok kısa sürede oluşturup yayınlayabiliyor.

TÜİK içerisinde bulunan “Gelirler ve Dağılımları”, “Dış Ticaret”, “Nüfus” gibi birçok iş biriminde SAS Kurumsal Zekâ Çözümü kullanılıyor. Tüm Türkiye’den gelen demografik, sosyal, nüfus, gelir gibi veriler elektronik ortamda değerlendirilip, SAS Kurumsal Zekâ Çözümü ile elde edilen analiz ve raporlar gerek TÜİK içerisinde gerekse TÜİK dışında kullanılmak üzere saklanıyor.