Karı-Koca Microsoft Türkiye’yi yönetecekler

Tamer Özmen’den boşalan Microsoft Türkiye Ülke Müdürlüğü görevine, Microsoft EMEA Bölgesi’nden Murat Kansu atandı.Microsoft Türkiye Ülke Müdürü Tamer Özmen’in 1 Eylül’de boşaltacağı koltuğa, Microsoft Ortadoğu ve Afrika Cihaz Üreticileri ve İş Ortakları’ndan Sorumlu Genel Müdürü olarak görev yapan Murat Kansu oturacak.

Karı-Koca Microsoft’u yönetecek

Murat Kansu ile ilgili en önemli ayrıntılardan birisini ise BTDunyasi.net farkı ile öğreniyorsunuz. Murat Kansu, halen Microsoft Türkiye’de görev yapan Müge Kansu ile evli. Müge Kansu, 1993 yılında Türkiye pazarına giren Microsoft’un Türkiye’deki ilk personelleri arasında yer alıyor. Emre Berkin, Haluk Maga ve Sinan Terek ile birlikte Microsoft Türkiye ofisinin kurulmasıyla birlikte Microsoft’ta çalışmaya başlayan Müge Kansu, halen Microsoft Türkiye’de çalışıyor ve şirketin en kıdemli elemanı. Geçtiğimiz yıllar boyunca Müge Kansu, Emre Berkin, Haluk Maga, Süreyya Ciliv, Çağlayan Arkan ve Tamer Özmen ile birlikte çalıştı. Şimdi “patronu” olacak eşinin en büyük destekçisi ve en büyük danışmanı olacağı kesin. Çiftin Cem ve Mete isimli iki erkek evlatları bulunuyor.

Murat Kansu kimdir? 

2003 yılında Microsoft Ortadoğu ve Afrika yönetim ekibine Sunucu Yazılımlarından Sorumlu Birim Yöneticisi olarak katılan Kansu, bu dönemde Microsoft servis ve ürünlerinin pazarlanmasıdan sorumlu oldu ve gelirlerin 3 kat artmasında rol aldı. 2007-2010 yıllarında Microsoft Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde Operasyonlardan Sorumlu Direktör olarak çalışan Kansu, bu dönemde Microsoft’un bölgede stratejik planlamasını yöneterek, başarılı performasına katkı sağladı. 2010-2012 yıllarında Microsoft Ortadoğu ve Afrika Kurumsal Müşterilerden Sorumlu Direktör olarak görev yapan Murat Kansu, aynı zamanda Doğu Afrika Ülkeleri Bölge Müdürlüğü görevlerini başarıyla yürüttü. Kansu, son 3 yıldır Microsoft Ortadoğu ve Afrika Cihaz Üreticileri ve İş Ortakları’ndan Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapıyordu. Kansu, bu dönemde Microsoft yazılımlarının uluslar arası ve yerel sunucu ve cihaz üreticileri pazarında yaygınlaşmasından sorumlu oldu.

Bilişim teknolojileri alanında 26 yıllık ulusal ve bölgesel deneyime sahip olan Murat Kansu, Microsoft öncesinde HP ve NCR’da çeşitli görevlerde bulundu. Kansu, 1987’de İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

Önce bulut, önce mobil

“Microsoft olarak, yenilikçi, açık ve dinamik şirket yapımızla gerek Türkiye gerekse Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde çalışmalarımızı başarıyla sürdürüyoruz. Türkiye pazarında yakalanan yüksek büyüme oranları ve başarıların arkasında çok güçlü ve yaratıcı birekip var. Microsoft’un ‘önce mobil, önce bulut’ stratejisi doğrultusunda üretkenliği yeniden tanımladığımız bu yeni dönemde önümüzde çok değerli fırsatlar olduğuna inanıyorum. Ülkemizin dijitaldönüşümüne bireyleri ve kurumları Microsoft ürün ve hizmetleri ile uçtan uca donatarak katkıda bulunmaya devam edeceğiz. İktisadi kalkınmaya güçlü insan kaynağımızla destek olacağız. Müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla daha yakın olup, sürdürülebilir ilişkiler kuracağız, büyüme stratejilerinde teknolojik çözüm ortağı misyonu ile yanlarında yer alacağız. Türkiye’nin ulusal hedefleri çerçevesinde bir teknoloji üssü ve inovasyon merkezi olmasına öncülük etmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.