Ana sayfa BT Gündem Kaspersky eski Genel Müdürleri’nin şirketi hakkında ağır suçlamalarda bulundu

Kaspersky eski Genel Müdürleri’nin şirketi hakkında ağır suçlamalarda bulundu

100
0

Mart ayı sonunda Kaspersky Türkiye Genel Müdürlük görevinden ayrılan ve ertesi gün sahibi olduğu Helyum Bilişim ile Trend Micro işbirliğini açıklayan Murat Göce’nin şirketine eski şirketinden ağır suçlama. Kaspersky Türkiye ofisi Helyum’un kendilerine çok büyük miktarda borcu olduğunu ve Türkiye’deki kullanıcıların kandırıldığını iddia etti. Aşağıda Kaspersky’nin açıklamasını yayınlarken Helyum veya Murat Göce tarafından yapılması muhtemel açıklamayı da haberimizin altına ekleyeceğiz. Kaspersky Türkiye ofisinden, eski Kaspersky Türkiye Genel Müdürü Murat Göce’nin sahibi olduğu Helyum Bilişim ile ilgili açıklama şöyle:

Helyum Bilisim, geçtiğimiz günlerde Kaspersky Lab’in rakipleri arasında yer alan bir firma ile ortaklık içerisine girdiklerini duyurdu. Kaspersky Lab bu açıklama ile Helyum Bilişim’in, kendileriyle var olan anlaşmanın maddelerini ihlal ettiğini kamuoyuna duyurmak istiyor.

Ayrıca, Helyum Bilişim’in Kaspersky Lab’e çok yüklü miktarda borcu vardır ve firma bir başka anti virüs şirketi ile Kaspersky Lab’e olan borcunu kapatmadan yeni bir anlaşma imzalamıştır. Kaspersky Lab’in durumu çözmek için sarfettigi üstün gayretlere rağmen, bu çabalar Helyum Bilişim tarafından açık bir şekilde reddedilmiş veya yok sayılmıştır.

Kaspersky Lab konuyla ilgili olarak tüm hukuksal yolları incelemektedir ve her ne olursa olsun, borçları da dahil olmak üzere, Helyum Bilişim’in Kaspersky Lab ile yapmış olduğu anlaşma maddeleri dahilindeki bütün zorunluluklarını yerine getirmesi için gerekli olan her türlü adımı atacaktır.

Maalesef Helyum Bilisim’in bazı konularda titiz davranmayabileceğine inanan Kaspersky Lab bu nedenle iş ortakları ve kullanıcılarıyla iletişime geçmek için SMS hizmetleri kullanmadığının altını çiziyor tüm ortaklarını bu konuda uyarıyor. Bu nedenle kullanıcı ve ortaklara gönderilebilecek Kaspersky Lab kaynaklı gözüken her SMS mesajı düzmece ve kanuna aykırıdır, bu sebeple de ciddiye alınmamalıdır.

Kaspersky Lab Gelişen Pazarlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Garry Kondakov konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Kaspersky Lab Türkiye ofisi bölgedeki faaliyetlerine devam etmektedir ve müşterilerine birinci elden en kaliteli hizmeti vermeye devam edecektir. Kaspersky Lab olarak; sipariş, teknik destek veya diğer konularla ilgili olarak iş ortaklarımız ve müşterilerimizle ilgili bütün sorumluluklarımızı, zorunluluklarımızı ve anlaşmalarımızı yerine getirmeye devam edeceğiz.”

Kaspersky Lab, önümüzdeki günlerde şirketin iş ortaklarını daha fazla büyümeleri ve başarı elde edebilmeleri için yeni fırsatlar sunacak olan yeni kanal yapısı hakkında bilgilendirecektir.