Ana sayfa BT Gündem Kaspersky güvenliği Macintosh’larda

Kaspersky güvenliği Macintosh’larda

98
0

Kaspersky Anti-Virus for Mac, hem nesne işlemcisi hem de sistem kaynaklarını en iyi şekilde kullanıyor olmasından sistemi çok daha hızlı tarayabiliyor. Kaspersky Lab’in geliştirdiği yeni antivirüs motoru; Mac temeli çalışıp, çift ve dört çekirdekli işlemciler için üstün koruma sağlıyor. Mac OS X 10.4.11 ve üstü için geliştirilmiş bu yeni ürün, ev ve kurumsal ağları çoklu platform IT tehditlerinden korumakla beraber, güvenlik yaklaşımlı yeni bir antivirüs motorunun tüm avantajlarını da sunuyor. Kaspersky Anti-Virus for Mac sadece Mac OS’u virüs, solucan ve Truva atlarından korumakla kalmıyor, aynı zamanda Windows ve Linux’u tehdit eden benzer tehlikelerden de koruyor.

Mac OS X’in piyasaya sürülmesi çok platformlu bilgisayarların etkileşimlerini oldukça kolaylaştırmakla kalmayıp, Mac PC’leri ev ve kurumsal ağların vazgeçilmez bir öğesi haline getirdi. Korunmasız bilgisayarlar, eskiden kötü amaçlı programların ağdaki herhangi bir bilgisayara girebileceği açık bir kapı oluşturuyordu.

Kaspersky Lab’in bu yeni ürünü, 20 milyondan fazla kötü niyetli program hakkında bilgi içeren küresel bir antivirüs veritabanına sahip. Bu da daha etkili bir koruma anlamına geliyor. Windows ve Unix için olan ürünlerde olduğu gibi, Kaspersky Anti-Virus for Mac OS X saat başı güncelleniyor. Dolayısıyla kullanıcıların bilgisayarları İnternette en son yayılan virüslere karşı koruma altına alınıyor.

Kaspersky Anti-Virus for Mac internetten yüklenen dosyaları ve e-mail eklerini tarıyor. Bu ürünü rakipsiz kılan bir başka özellik ise dağıtık sistemde çalışması. Bu özellik, yapılacak işlemler arttıkça, antivirüs tarayıcısının hafızayı yormadan az kaynakla çalışmasını sağlıyor. Böylece kullanıcı bilgisayarın sistem kaynaklarına tümüyle erişebilirken, uygulamaların performansı da artıyor.

Kaspersky Anti-Virus for Mac ev ve kurumsal kullanımda oldukça çoğalan sanal bilgisayarlardaki paylaşılan dosyaları da koruyor. Yeni uygulamanın farkı sistemleri kullanan Mac’çilere bir müjdesi daha var. Yeni yazılımla, kötü amaçlı programların Windows veya Unix sistemlerinden iş çevresine geçişi kesinlikle engelleniyor.

Göze hitap eden bir ara yüzün Mac uygulamaları için önemli olduğunu bilen Kaspersky Lab uzmanları, bu ürüne animasyonlu bir arayüz ekleyerek, deneyimli ve yeni kullanıcılar için ‘kullanıcı dostu’ haline getirdi. Korunma durumu da dahil olmak üzere gerekli olan bütün kullanıcı eylemleri kolay anlaşılan grafik formatta sunuluyor. Bir başka güzel haber ise, programın otomatik karar verme özelliği sayesinde, kullanıcıyı gereksiz taleplerle rahatsız etmemesi