Ana sayfa BT Gündem Kaspersky Lab’dan yepyeni kurumsal ürünler

Kaspersky Lab’dan yepyeni kurumsal ürünler

74
0

Güvenli içerik yönetim çözümlerinin lider geliştiricisi Kaspersky Lab, yeni kurumsal ürün yelpazesi Kaspersky Open Space Security Release 2’yi (R2) piyasa sürdü. Bu ürün yelpazesi Kaspersky Administration Kit’in son sunumu, merkezi yönetim aracı ve Microsoft Windows’ta çalışan iş istasyonlarını ve sunucularını korumak için tasarlanmış 3 uygulamayı içeriyor. Gelişmiş yönetim araçlarının ve koruma teknolojilerinin uygulandığı bu geliştirilmiş ürün yelpazesi, bilgisayar ağında bulunan bütün düğümlerin güvenliğini, performansını ve yönetilmesini ciddi şekilde arttırıyor.

Modern kurumsal bir ağın korunması için ağda bulunan sunucu ve iş istasyonları gibi bütün düğümlerin güvenliğini sağlıyor. Ayrıca, başka çözümlere gerek kalmaksızın kullanımı rahat merkezi yönetim araçlarını da sunuyor.

Kaspersky Administration Kit 8.0 merkezi yönetilen antivirüs koruma sisteminin sezgisel ve pratik olmasını sağlıyor. Yönetim aracının bu yeni versiyonu 40’ın üzerinde yeni veya gelişmiş işlevler içeriyor. Aynı zamanda çeşitli iş istasyonlarından karmaşık yönetim yapılı dağıtık ağlara kadar her tür kurumsal ağı koruyabilecek esnek bir idari modele sahip. Kolay kurulumu ve sistem güvenliğin yönetiminde az zaman gerektirmesinden dolayı, Kaspersky Administrative Kit 8.0, Kaspersky Lab antivirüs çözümlerinin toplam sahip olma bedelini net bir şekilde azaltıyor.

Yeni ürün yelpazesi ağ düğümlerinin güvenliğini 3 kurumsal çözümle sağlıyor: Kaspersky Anti-Virus 6.0 for Windows Workstations, Kaspersky Anti-Virus 6.0 for Windows Servers ve Kaspersky Anti-Virus 6.0 Second Opinion Solution. R2 yepyeni bir tarama motorunu ve proaktif bir savunma aracı olan kaşif ruhlu analizci teknolojiyi bünyesinde barındırıyor.

“Dünya çapında kurumsal müşterilerimize var olan en modern, en gelişmiş IT korumasını sağlamak görevimizdir” diyen Kaspersky Türkiye Genel Müdürü Murat Göçe, yeni ürünün Kaspersky’nin büyük çaplı Ar-Ge faaliyetlerinden doğan son teknolojiyle yapıldığına dikkat çekti. Böylece, en iyiye olan taahhütlerini bir kez daha kanıtladıklarının altını çizen Göçe, sözlerini şöyle noktaladı: “Güncellenmiş ürün yelpazemiz, gelecekteki büyümemizin temel taşı olacak. Yeni uygulamalarımız, Microsoft Windows 7 ve Windows Servers 2008 R2 ile tam uyumlu olarak çalışıyor.”