Kılavuz kiosk Türkiye’de

POS A.Ş., tüketicilerin alışveriş kararı verdikleri noktalarda interaktif bilgi sağlayan, şık ve kompakt bir tasarıma sahip “IBM Anyplace Kiosk”u Türkiye’de perakende sektörünün hizmetine sunuyor. Tüketiciler, Anyplace Kiosk’u kullanarak, mağazada aradığı ürünün nerede olduğu, günlük ürünler, satış rakamları ve promosyonlar hakkında bilgi alabilecek. Kiosklar, tüketicinin ürün bilgisine en gereksinim duyduğu noktalar olan ürün rafları ve tezgahlarının önünde bulunuyor. IBM Anyplace Kiosk, perakendecilik sektöründeki değişimi, alışveriş deneyiminin farklılaşan yüzünü temsil ediyor. Tam ekran video ve yüksek kaliteli ses özellikli Anyplace Kiosk’lar, CD/DVD izleme, ürün bilgisi ve rehberli alışveriş hizmetleri, restoranlarda “kendin siparişini kendin ver”, otel ve havaalanlarında “self check-in” istasyonları olarak kullanılabiliyor.

Anyplace Kiosklar’ın bilgi işlem altyapısı, IBM’in geleceğin mağazacılığı konsepti altında oluşturuldu. Bu konsept, en son teknolojilerin kullanıldığı mağazalarda, gelecekte tüketicilerin alışveriş deneyimlerinin nasıl olacağını bugünden göstermeyi amaçlıyor.

Anyplace Kiosklar’ın çoklu montaj seçenekleri müşteriler ve çalışanlar için uygun dokunmatik noktalara yerleştirilmesine olanak sağlıyor.

Talebe uygun mağazacılık ve ideal alışveriş ile ilgili olarak POS A.Ş. Genel Müdürü Feridun Yuğaç, şunları söyledi:

“Akıllı ve dinamik mağazalarla tanışmamıza çok az kaldı. 2010 yılına kadar perakende sektöründe radikal değişimler yaşanacak. Tüketiciler birer ‘Süper Müşteri’ olacak ve her yerden bilgiye ulaşabilecekler, tamamen müşteriye özel alışveriş davranışları gösterecekler. IBM Ayplace Kiosk da bu değişime cevap veren bir ürün olarak geliştirildi.”

Yuğaç, perakendecilerin verimlilik için teknolojiye yatırım yapması gerektiğini belirtiyor ve şunları söylüyor:
“Son 15 yıldan bu yana artık dünyadaki teknolojik gelişmeler, çok kısa sürede adapte edilebiliyor. Türkiye’deki perakendecilerin de bu gelişmeleri yakından takip etmesi gerekiyor. Her bir perakendecinin cirosunun belli bir bölümünü teknolojik yatırımlara ayırması gerekiyor.’’

Anyplace Kiosk’un Türkiye’deki satış ve donanımı, IBM’in Türkiye’de perakende otomasyon sistemlerini uygulayan POS A.Ş. tarafından sağlanıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.