Kingston cirosunu 6.5 milyar dolara çıkarttı

Kingston Technology Corporation, 2010 yılı global cirosunun, şirketin tarihinde en yüksek rakama ulaşarak rekor bir seviyeyle 6.5 milyar Amerikan Doları olarak gerçekleştiğini duyurdu. 2009 yılına oranla 2.4 milyar Amerikan Doları daha yüksek gerçekleşen cirodaki artışın, özellikle ortalama satış fiyatındaki (ASP) artış ve artan sevkiyat hacmine bağlı olduğu belirtildi. Kingston’un kurucularından David Sun, “2010 yılında en iyi satış yılımızı elde etmede iyileşmekte olan global ekonomiden faydalandık ve ayrıca bazı kırılma anlarını şanslı bir şekilde başarıyla atlattık. Kingston’un müşterilerine her zaman saygılı, dikkatli ve özenli bir hizmet sağlanması konusunda ortaklarımız ve bayilerimizle birlikte hiç yorulmadan sıkı bir şekilde çalışan ve kendilerini işlerine adamış olan çalışanlara sahip olmaktan dolayı kendimizi çok şanslı hissediyoruz.” dedi.

Kingston, özellikle ilk çeyrekte olmak üzere 2010 yılında ürün serilerinin büyük bir kısmında ASP (ortalama satış fiyatı) artışı gerçekleştirdi ve bu trend yılın geri kalanında da devam etti. OEM ve Flash bölümlerinde yaşanan büyümenin de kanıtladığı üzere, hem kurumsal müşteriler, hem de tüketicilerde sağlıklı bir talep artışı yaşandı.

Kingston’un 2009 yılı cirosu 4.1 milyar Amerikan Doları olarak gerçekleşmişti. Şirket, 4.5 milyar Amerikan Dolarlık ciroya ulaştığı 2007 yılında, ikinci en yüksek yılını yaşamıştı. Kingston, ilk 1 milyar Amerikan Dolarlık ciroya 1995 yılında ulaşmıştı ve bunu 2004 yılında 2 milyar Amerikan Doları ve 2005 yılında 3 milyar Amerikan Doları takip etmişti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu