Ana sayfa BT Gündem Kipa mal giriş çıkış konrollerini Intermec ile yapacak

Kipa mal giriş çıkış konrollerini Intermec ile yapacak

117
0

Bu yıl 15. Yılını kutlayan ve aralarında Tansaş, Pehlivanoğlu, Çarşı, 3M gibi büyük perakende liderlerine sağlamış olduğu Mobil teknoloji çözümleri ile farklılığını yansıtan Univera Türkiye’nin en büyük perakende liderlerinden Tesco Kipa’yı da referansları arasına aldı.Dünyanın en büyük perakende liderlerinden Wall- Mart, Metro, Marks and Spencer ve 3M gibi büyük liderlerin depo otomasyon ve mağaza içerisindeki barkod okutma sistemleri ve RFID sistemlerinin tedarikçisi olan INTERMEC merkezi İngiltere’de olan Tesco mağazalarından sonra Tesco Kipa Türkiye’nin de donanım ürünlerinin tedarikçisi olma gururunu yaşadı.

17 Ağustos 1992 yılında 100 girişimcinin katılımı ile İzmir’de kurulan,yerel bir marka olarak başarı ile çalışmalarını sürdürürken, 11 Kasım 2003 tarihinde dünyanın önde gelen perakende devlerinden Tesco ile ortaklık anlaşması İmzalayan Kipa teknoloji alanındaki gelişmelere mağazalarında dünyanın en büyük otomatik veri tanımlama ve toplama şirketlerinden biri olan Intermec ürünlerini seçmekle gösterdi.

Bugün Bursa, Keşan, Marmaris mağazalarında kullanılan el terminalleri ile perakende sektöründe en önemli konulardan biri olan sıcak alım ve depo sevkiyat – mal kabul işlemleri projede kullanılan INTERMEC 751 el terminalleri ile hızlı ve doğru bir şekilde yapılır hale geldi.

751 modeli Intermec`in Dünya çapında toplam satış adetleri 800 bini bulmuş olan 700 serisinin başarılı temsilcisi olarak öne çıkıyor. Bu ürün ailesi, IP64 ve 1.8m`den düşmeye dayanıklılık gibi endüstriyel özelliklerinin yanısıra; kullandığı Mems (Micro Electro Mechanical Systems) tabanlı lazer barkod okuyucu ile benzerlerine oranla 60 kat daha hızlı tarama yapabilme ve yaklaşık 8 kat daha hızlı barkod okuma performansına sahip.

Kullanılan Intermec el terminalleri ile hem merkez depo, hem de mağaza depolarında tüm mal kabul, depolar arası transfer, iade, fire, sayım, sıcak alım, sevkiyat işlemleri otomatik olarak yapılıyor. Kipa projesinden sorumlu Univera yetkilileri önümüzdeki günlerde pek çok mağazanın daha sisteme dahil olacağını belirtiyorlar.