Ana sayfa BT Gündem Klip Kimsan ERP’de IFS’i seçti

Klip Kimsan ERP’de IFS’i seçti

77
0

Kablo, Boru ve Tel, Plastik ve Kauçuk, Coating ve Filtrasyon hammadde tedariği alanında faaliyet gösteren KLİP Kimyevi Maddeler; ERP (Kurumsal Kaynak Planlaması) alanında, iş süreçlerini entegre eden, verimliliği artıran ve dinamik bir iş takibi sağlayan IFS Uygulamaları’nı tercih etti.
1985 yılında kurulan KLİP Kimsan, öncelikli olarak satış potansitelini artırabilmek amacıyla etkin bir CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) ihtiyacındaydı. Proje; grup şirketlerinden Kimsan Ticaret A.Ş., Klip Kimyevi Maddeler Ticaret Ticaret A.Ş. şirketlerinde başlayacak. Klip Kimsan, tüm şirketler arası iletişimi etkinleştirmek ve tüm işlemlerin merkezi bir veritabanı üzerinde online yapılmasını sağlamak amacıyla; entegre bir ERP arayışına girdi. Klip Kimsan, esnek, sektörel deneyim, yurtdışı referansları, güçlü danışmanlık kadrosu ve açık kaynak kodlu uluslararası bir yazılım olduğu için IFS Uygulamalarını tercih etti. IFS ile, şirketlerarası güçlü bir iletişim ve güvenilir, konsolide raporlama ile iş verimliliğini arttırmayı hedefliyor.

Etkin İzlenebilirlik ve Zaman Yönetimi
Klip Kimsan’ın bütün iş süreçlerinin IFS Uygulamaları üzerinden yürütülmesi planlanıyor. İlk etapta, günlük hayatının sistem üzerinden hızlı bir şekilde izlenmesini sağlayacak; Satış Uygulamaları, CRM Uygulamaları, Stok Yönetimi ve Satınalma Uygulamaları, Finans-Muhasebe ile Maliyet Muhasebesi uygulamaları, Doküman Yönetimi ve Bordro Uygulamalarının 3 ay gibi kısa bir sürede devreye alınması öngörülüyor.
Proje bitiminden sonra şirket entegre bir şekilde çalışacağı için, ilk etapta özellikle de satış faaliyetlerinde detaylı bir izlenebilirlik ve dolayısıyla potansiyelin satışa çevrilmesi bekleniyor. Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesinde yaşanacak dolaylı artış ile de ürün gamının genişletilmesi ve ürün kalitesinin arttırılması amaçlanıyor.
KLİP Kimsan:
“Esnek platform ve uluslararası deneyimleri IFS Türkiye’yi tercih nedenimiz oldu.”
ERP arayışlarında uluslararası çözümler üzerinde durduğunu ama yerel mevzuata uygunluğu ve esnek bir platform sunmasının da önemini ifade eden projenin koordinasyonunu üstlenen Halis Kaynar beklentilerini belirtti:

“Firmanın iş yapış tarzında ortaya çıkan ihtiyaçlar yeni bir sistem arayışını hızlandırdı. IFS Uygulamaları’nın bizim dinamik ve çok disiplinli yapımıza birebir uyduğunu düşündük. Birden çok şirketi entegre edebilmesi, çok esnek ve uyarlanabilir bir yapıya sahip olması da tercih nedenlerimiz içerisinde sayabiliriz.”
IFS Uygulamaları’nın sağladığı üstün izlenebilirlik, kolay kullanım özelliği ve açık kodlu yapı ile yurtiçi ve yurtdışında kurumsal kaynak yazılımları arasında öne çıkmaya devam ettiğini vurgulayan IFS Kıdemli Satış Öncesi Danışmanı İsmail Yıldırım, Klip Kimsan ile yaptıkları işbirliği süreci hakkında şunları söyledi:
“Birlikte çalıştığı uluslararası üretici firmaların ürünlerini Türkiye’de imalatçı firmalara sunan Klip Kimsan’ın ürünleri bir çok endüstri kolunda kullanılan kimyasallardan oluşmaktadır ve dolayısıyla yüksek bir satış potansiyeline sahiptir. Bu potansiyeli realize edebilmek, müşteri istek ve ihtiyaçlarını yüksek kalitede karşılayabilmek amacıyla Klip Kimsan IFS Uygulamalarını tercih etmiştir. Genç, dinamik olan ekibiyle Klip Kimsan’ın hedeflerini gerçekleştirmede IFS Uygulamalarının esnek yapısı ve güçlü raporlama özellikleriyle yol gösterici olacağımıza inanıyoruz. Bu proje ile birlikte yaratacağımız başarı hikayesi bizler için kimya sektöründe önemli bir referans oluşturacak.”