KOBİ güvenliğinin lideri Trend Micro

Bağımsız araştırma kuruluşu Canalys’in dünya çapında gerçekleştirdiği son çalışmasında Trend Micro, KOBİ pazarı içerik güvenliği segmentinde en yüksek pazar payıyla liderliğini korudu. 2011 yılından sonra 2012’de de pazarın lideri olan Trend Micro, Worry-Free iş güvenliği çözümüyle KOBİ’lere güven vermeyi sürdürdü.

“Yıllardan bu yana kendilerini korumak için bizlere güvenen tüm KOBİ’lere teşekkür ediyoruz. Ayrıca dünya çapındaki iş ortaklarımıza da Trend Micro’nun KOBİ pazarında pazar liderliğini korumasına yardımcı olduğu için minnettarız. Trend Micro için iş ortaklarından oluşan kanal yapısı çok önemli ve Trend Micro’nun Worry-Free güvenlik çözümlerini temsili, satışı ve desteği için kendilerini yetkili görüyoruz.” diyen Trend Micro KOBİ Pazarlama Direktörü Magi Diego sözlerini şu şekilde tamamladı: “Canalys’in yaptığı ankette de görüldüğü gibi, diğer içerik güvenliği sağlayıcılarının önüne geçerek Trend Micro çözümlerini dünya çapında daha fazla tercih edilmesini sağlayan iş ortaklarımıza teşekkürü bir borç biliriz.”

2012 yılı için KOBİ segmentinde içerik güvenliği piyasası eğilimlerini ortaya koyan Canalys raporunda, 100 kişiden daha az çalışana sahip olan küçük işletmelerin harcamaları, toplam kurumsal içerik güvenliği pazarının yüzde 28.4’ünü (2.3 milyar dolar) temsil etti. Çalışmaya göre, 2011 yılına göre bu segmentte %5.4 oranında artış görüldü. Canalys’in öngörülerinde, 2012’den 2016’ya kadar bu piyasanın yıllık %7.4 oranında büyüyeceği bildirildi. Raporda, 2013 yılı sonunda piyasanın 2012’ye göre, %10.4 oranında artış göstererek 2.5 milyar dolarlık hacme ulaşacağı öngörüsü yer aldı.

KOBİ’ler için BT gün geçtikçe karmaşıklaşıyor

Artan BT karmaşası ve kendi cihazını getir (Bring your own device – BYOD) gibi eğilimlerin hız kazanmasıyla küçük işletmelerin her geçen gün güvenlik endişeleri artıyor. Sosyal medyanın kullanımı ve bulut bilişim hizmetlerinin adaptasyonu da aynı paralelde gelişiyor. BYOD kavramıyla birlikte işletme sahipleri, birçok cihazda aynı anda koruma sağlamanın önemini kavramaya başlıyor. Trend Micro’nun LinkedIn üzerinden gerçekleştirdiği ankete katılan küçük işletme temsilcilerinin %62’si mobil cihazlardaki şirket verilerinin güvenliğinden endişe duyuyor. Bu işletmelerin sadece %20’sinde Android tabanlı cihazlar için üretilen bir güvenlik uygulaması yüklenmiş durumda. Bunun yanında siber suçlular tarafından banka hesaplarından para çalındığı gerekçesiyle mahkemeye başvuran KOBİ sayısı da hızla artıyor. Tahminlere göre, ABD ve Avrupa’da KOBİ’lerden çalınan miktar 1 milyar doları buluyor. Çoğu KOBİ’nin yeterli BT kaynağı bulunmuyor ve BT danışmanları ya da hizmet sağlayıcılarından ihtiyaç duydukları çözümleri bulması konusunda güveniyor.

Canalys Analisti Nushin Vaiani, “Geçtiğimiz yıl piyasada güvenlik çözümlerine daha fazla rağbet vardı. Hem de birçok işletme, zorlu ekonomik koşullar nedeniyle bütçe kısıtlamalarına gitmişti. Trend Micro gibi sağlayıcılar, terzi usulü özel çözümler sunarak rekabetçi fiyat noktalarında daha fazla seçenekle bu duruma tepki verdiler.” sözleriyle piyasadaki durumu özetledi.

Trend Micro Worry-Free iş güvenliği çözümleri kolay kullanımı ve maliyet etkin yaklaşımıyla KOBİ’lere özel olarak tasarlandı. Bu çözümle birlikte işletmeler, etkin güvenliğe basit yönetim ve düşük kaynak ihtiyaçlarıyla sahip olma şansı yakaladılar ve güvenlik endişelerinden arınarak kendi işlerine odaklanabildiler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.